Nietrzeźwa kierująca holowana na autostradzie A4

W sobotę, 25 listopada, policjanci patrolujący tarnowski odcinek autostrady A4 interweniowali wobec nietypowego zdarzenia - holowania uszkodzonego pojazdu przez nietrzeźwą kierującą.

Według informacji tarnowskiej policji, policjanci zauważyli dwa pojazdy holujące się na lince na autostradzie A4. Po zatrzymaniu obu pojazdów, okazało się, że 37-letnia kierująca hyundaiem, mieszkanka Dębicy, którą holowano, była nietrzeźwa. Pomiar wykazał 1,32 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, co odpowiada ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Kobieta próbowała uzyskać pomoc po awarii swojego pojazdu, ale zamiast skorzystać z pomocy autostradowej, poprosiła o holowanie do Tarnowa.

Policjanci zabezpieczyli pojazdy, a nietrzeźwa kierująca została przewieziona do komisariatu. Jej pojazd odholowano na parking strzeżony. Kolejne badanie potwierdziło wysoki poziom alkoholu w jej organizmie. W konsekwencji kobieta straciła prawo jazdy i zostanie wszczęte postępowanie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Zdarzenie to nie było jedynym przypadkiem jazdy pod wpływem alkoholu na tarnowskim odcinku autostrady w ten weekend. W sobotę rano zatrzymany został również 45-latek z poziomem 0,21 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Odsłon artykułów:
17268346

Odwiedza nas 152 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…