Rozwój Akademii Tarnowskiej

W trakcie dyżuru w tarnowskiej agendzie UMWM, wicemarszałek Józef Gawron omawiał rozbudowę kampusu Akademii Tarnowskiej, w tym dodanie wydziału lekarskiego.

Według informacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Krakowie, podczas spotkania wicemarszałka Józefa Gawrona z rektorem Akademii Tarnowskiej, dr hab. Małgorzatą Kołpą, omówiono plany rozwoju uczelni, w tym budowę nowego budynku wydziału lekarskiego. Akademia Tarnowska, która otrzymała niedawno zgodę ministerialną na uruchomienie kierunku lekarskiego, planuje przeprowadzić pierwszy nabór studentów w 2024 roku. Kształcenie na tym kierunku będzie trwało 12 semestrów i zakończy się uzyskaniem tytułu zawodowego lekarza.

Wicemarszałek wyraził swoje zadowolenie z dynamicznego rozwoju uczelni i fakt, że Tarnów będzie miejscem kształcenia przyszłych lekarzy, deklarując przy tym wsparcie zarządu województwa dla realizowanych przez Akademię projektów.

Spotkanie było także okazją do rozmów wicemarszałka Gawrona z przedstawicielami lokalnych organizacji, w tym Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Tarnowie, Koła Gospodyń Wiejskich „Malwa” oraz Stowarzyszenia Orkiestra Dęta przy OSP w Woli Rzędzińskiej.

Odsłon artykułów:
17370468

Odwiedza nas 131 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…