Szczepanów pamięci św. Stanisława, patrona Polski

W Szczepanowie, w dniach pełnych refleksji i modlitw, trwa odpust ku czci św. Stanisława, z udziałem ważnych postaci kościelnych, w tym abp. Marka Jędraszewskiego i bp. Andrzeja Jeża.

Jak informuje portal Diecezji Tarnowskiej, Szczepanów, miejsce narodzin św. Stanisława, przyciąga wiernych z całej Polski, którzy uczestniczą w odpustowych uroczystościach pod hasłem „Czerpiąc z dziedzictwa św. Stanisława uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Centralne obchody, z Mszą świętą prowadzoną przez metropolitę krakowskiego, abp. Marka Jędraszewskiego, są punktem kulminacyjnym tygodniowych pielgrzymek.

Wierni z różnych grup społecznych, w tym chorzy, seniorzy, służby mundurowe oraz rodziny, przybywają, aby prosić świętego o wstawiennictwo. Mieszkańcy podkreślają opiekę św. Stanisława nad Polską i rolę, jaką odgrywa jako drogowskaz moralny w trudnych czasach.

Bp Andrzej Jeż, biskup tarnowski, przypomina, że postać św. Stanisława powinna być dla nas wszystkich wzorem, szczególnie w kontekście obrony wartości ewangelicznych i godności ludzkiej. Metropolita krakowski, w swojej homilii, podkreślił znaczenie trwania przy ewangelicznej prawdzie, nawiązując do postawy św. Pawła i Chrystusa jako najwyższego pasterza.

Homilia abp. Jędraszewskiego oraz słowa abp. Henryka Nowackiego, którzy zwrócili uwagę na męczeństwo św. Stanisława w obronie prawdy, stanowią przypomnienie o odwadze w wyznawaniu wiary w obliczu przeciwności.

Odpust w Szczepanowie, obchodzony z wielkim nabożeństwem, zakończy się w niedzielę 12 maja, a jego przebieg można śledzić dzięki transmisji Radia RDN Małopolska.

Odsłon artykułów:
17520312

Odwiedza nas 264 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…