110 lat jednostki OSP w Faliszewicach

Ochotnicza Straż Pożarna w Faliszewicach obchodziła 110-lecie powstania. Z tej okazji samorząd województwa uhonorował jednostkę złotym medalem Polonia Minor. Nagrodę wręczył wiceprzewodniczący SWM Wojciech Skruch.

Uroczystość zainaugurowała Msza św. w kościele pw. Nawiedzenia NMP w Domosławicach. Następnie pododdziały przeszły pod Dom Strażaka w Faliszewicach. Tam przedstawiono rys historyczny jednostki, wręczono odznaczenia zasłużonym druhom strażakom, a podczas wystąpień zaproszonych gości nie zabrakło gratulacji i podziękowań.

- 110 lat to kilka pokoleń strażaków, którzy wspierali i nieprzerwanie wspierają mieszkańców, są gotowi do poświęcenia i dbają o ich bezpieczeństwo, a jednocześnie włączają się w organizację wielu wydarzeń – przypomniał burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak.

Wiceprzewodniczący SWM Wojciech Skruch przekazał jednostce nagrodę województwa małopolskiego – złoty medal Polonia Minor. Przyznawana jest przez samorząd województwa za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz Małopolski.

- Ta uroczystość to dobry moment do podziękowań dla druhów z OSP w Faliszewicach za lata pracy na rzecz lokalnego środowiska, ale także za wierność i kultywowanie tradycji. Właśnie takie postawy, taka działalność tworzą bogactwo kulturowe Małopolski - stwierdził Wojciech Skruch.

Jubileusz 110-lecia istnienia jednostki OSP w Faliszewicach połączono z obchodami Gminnego Dnia Strażaka.

Odsłon artykułów:
17520272

Odwiedza nas 115 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…