Policjanci zabezpieczyli ponad milion nielegalnych papierosów w Tarnowie

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie dokonali znaczącego zabezpieczenia ponad miliona sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. To przestępstwo spowodowało uszczuplenie podatku akcyzowego na kwotę ponad 1 372 381 złotych.

Zatrzymanie i zabezpieczenie

Policjanci zatrzymali kierowcę dostawczego Volkswagena w powiecie tarnowskim, który przewoził ogromną ilość papierosów bez polskich znaków akcyzy. 39-letni mężczyzna z Podkarpacia został przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, a jego samochód zabezpieczono na policyjnym parkingu. Podczas przeszukania ujawniono 1 021 580 sztuk papierosów, co odpowiada ponad 51 tysiącom paczek wyrobów tytoniowych.

Konsekwencje prawne

Urząd Celno-Skarbowy oszacował straty w podatku akcyzowym na kwotę 1 372 381 złotych. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa i dobrowolnie poddał się karze. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział PG KMP w Tarnowie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Tarnowie, w związku z naruszeniem artykułu 65 paragraf 1 kodeksu karno-skarbowego. Papierosy zostaną przekazane urzędowi skarbowemu w celu zniszczenia na mocy orzeczonego przepadku mienia. Mężczyzna będzie odpowiadał przed tarnowskim sądem z wolnej stopy.

Informację o zdarzeniu podała Komenda Miejska Policji w Tarnowie

Odsłon artykułów:
17520282

Odwiedza nas 94 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…