Drużyna SP Wierzchosławice zajęła 3. miejsce. Znamy zwycięzców Pucharu Tymbarku!

Drużyna SP Wierzchosławice zajęła 3. miejsce!

W tegorocznej, XXIV edycji Pucharu Tymbarku, zwycięzcami zostały drużyny z Sierakowa, Brzegu, Warszawy i Leszna. Od marca drużyny z całej Polski rywalizowały na szkolnych Orlikach, aby dotrzeć do Wielkiego Finału, który odbył się na PGE Narodowym. Zwycięzcy tej edycji spotkają się z reprezentantami Polski i będą kibicować podczas meczu Polska-Portugalia.

W poniedziałek, 10 czerwca, osiem najlepszych drużyn walczyło o główną nagrodę – spotkanie z reprezentantami Polski oraz kibicowanie podczas meczu Ligi Narodów – Polska-Portugalia. – Puchar Tymbarku to niezwykła inicjatywa, która z roku na rok przyciąga coraz więcej dzieci do aktywności fizycznej – powiedział Adam Kaźmierczak, wiceprezes PZPN ds. piłkarstwa amatorskiego. Krzysztof Pawiński, CEO Grupy Maspex, dodał, że turniej jest doskonałym narzędziem do promowania sportu wśród dzieci i gratulował wszystkim uczestnikom.

7 dziewczynek z Sierakowa zaczarowało PGE Narodowy

W kategorii U-10 dziewcząt drużyna ze Szkoły Podstawowej w Sierakowie wygrała z SP Nadarzyn 4:1. W kategorii U-10 chłopców, zespół "Traktorki" z Warszawy pokonał "Mamy Talenty" z Olsztyna 3:0. W kategorii U-12 dziewcząt zwyciężył zespół UKS SAP „Szóstka” Brzeg, pokonując SP 17 z Chorzowa 4:0. W kategorii U-12 chłopców drużyna SP 7 Leszno wygrała po emocjonujących rzutach karnych z SP 5 Gdańsk.

Kadra na Was czeka

Zwycięzcy Pucharu Tymbarku spotkają się z reprezentantami Polski i będą kibicować podczas meczu z Portugalią w październiku. Michał Probierz, selekcjoner reprezentacji Polski, podkreślił, jak ważne są takie turnieje dla młodych talentów.

Finał Pucharu Tymbarku jak finał mistrzostw świata

Wielki Finał wyróżnił się wyjątkową obsadą sędziowską, w której znaleźli się międzynarodowi sędziowie z dużym doświadczeniem, w tym Szymon Marciniak. – Dla dzieci te mecze były jak finał mistrzostw świata, pełne emocji i czystego futbolu – powiedział Marciniak.

Przygoda z Orlika na największy w kraju stadion

Do udziału w XXIV edycji Pucharu Tymbarku zgłosiło się 11 200 drużyn. Mecze rozgrywano na szkolnych Orlikach. Piotr Borys z Ministerstwa Sportu i Turystyki podkreślił znaczenie Orlików dla promocji piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży, zapowiadając budowę i modernizację kolejnych boisk.

Wyniki Wielkiego Finału XXIV edycji Pucharu Tymbarku

U-10 dziewczynki
SP Nadarzyn – 1:4 – SP Sierakowo

U-10 chłopcy
SP 18 Olsztyn „Mamy Talenty” – 0:3 – Traktorki (SP 381 w Warszawie)

U-12 dziewczynki
UKS SAP „Szóstka” Brzeg – 4:0 – SP 17 Chorzów

U-12 chłopcy
SP 7 Leszno Wirtuozi Futbolu – 2:2 (k. 3:2) – SP 5 Gdańsk

Nagrody indywidualne

Najlepszy/a bramkarz/ka
Iga Banaszczak (SP Sierakowo)
Tomasz Mokijewski (SP 18 Olsztyn "Mamy Talenty")
Wiktoria Piotrowiak (UKS SAP Szóstka Brzeg)
Leon Adamiak (SP 7 Leszno Wirtuozi Futbolu)

Król/owa strzelców
Julia Milankiewicz (SP Nadarzyn)
Bruno Juszczyk (Traktorki z SP 381 z Ursusa)
Hanna Lotko (UKS SAP Szóstka Brzeg)
Bartłomiej Cząstka (SMS Resovia Rzeszów)

Najlepszy/a zawodnik/czka
Maja Pawliczuk (SP Sierakowo)
Szymon Panasz (Traktorki z SP 381 z Ursusa)
Maja Gąsior (SP 17 Chorzów)
Wiktor Konarzewski (SP 5 Gdańsk)

O turnieju

Puchar Tymbarku to największy w Europie turniej piłkarski dzieci, organizowany przez Polski Związek Piłki Nożnej od 24 lat. Turniej rozgrywany jest w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12. Sponsorem generalnym wydarzenia od 2007 roku jest marka Tymbark.

Informację podał Departament Piłki Amatorskiej (Grassroots) - Polski Związek Piłki Nożnej

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu! Mamy nadzieję, że dostarczył Ci wartościowych informacji. Zapraszamy do lektury innych naszych publikacji.

Odsłon artykułów:
17606256

Odwiedza nas 146 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…