Będzie remont remizy w Woli Rzędzińskiej II

To bardzo dobre informacje dla strażaków oraz samych mieszkańców – dzięki pozyskanym środkom finansowym remiza Ochotniczej Straży Pożarnej zlokalizowana w Woli Rzędzińskiej II będzie remontowana.

Wspomniana wyżej inwestycja będzie możliwa w dużej mierze dzięki dofinansowaniu przyznanemu przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach konkursu „Małopolskie OSP 2022”. Wniosek złożony przez Gminę Tarnów został pozytywnie rozpatrzony, co pozwoliło uzyskać aż 42 tys. zł. dotacji.

Środki te zostaną wykorzystane na modernizację instalacji elektrycznej w pomieszczeniach garażowych remizy i dostosowanie jej do współczesnych standardów. Obecna pochodzi z lat 80. XX wieku i nie spełnia wymogów potrzebnych do optymalnego funkcjonowania jednostki. Wymiana instalacji znacznie ułatwi pracę strażaków z Woli Rzędzińskiej, a przede wszystkim, usprawni organizację akcji ratowniczych.

Zadowolenia z pozyskanego dofinansowania nie kryje prezes Ochotniczej Straży Pożarnej z Woli Rzędzińskiej Krzysztof Płaneta.

- Jest to przez nas długo wyczekiwana inwestycja, dlatego bardzo się cieszę, że remont jest już planowany. Tym bardziej, że wymiana instalacji z pewnością zwiększy bezpieczeństwo pracy, a to jest dla nas priorytetem – przyznał.

Inf.: Urząd Gminy Tarnów

Odsłon artykułów:
17368464

Odwiedza nas 264 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…