W niedzielę 17 października 2021 r. Szkole Podstawowej w Zalasowej nadano imię Św. Maksymiliana Marii Kolbego.

Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach programu „Poznaj Polskę” przyznało dofinansowania dla wszystkich szkół podstawowych gminy Tarnów na realizację wycieczek edukacyjnych, których celem jest poznawanie Polski, jej tradycji, zabytków kultury i historii.

W Niepublicznym Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łękawce 19 października odbyły się patriotyczne uroczystości poświęcone ks. kpt. Walentemu Mrozowi związane z Narodowym Dniem Pamięci Duchownych Niezłomnych.

Spory łut szczęścia miał 13-latek jadący rowerem wzdłuż drogi wojewódzkiej 977 w kierunku Tuchowa. Zjechał z chodnika na drogę, którą w tym samym czasie przejeżdżał samochód ciężarowy. Odbił się od burty naczepy i upadł na betonowy chodnik. Z urazem głowy trafił do tarnowskiego szpitala.

Kilka godzin po zgłoszonym zaginięciu podopiecznego jednego z domów pomocy społecznej w powiecie tarnowskim, został on odnaleziony i przekazany pracownikom placówki.

1184 kierowców przebadali wczoraj dębiccy policjanci w ramach działań „Trzeźwy poranek”. Funkcjonariusze zatrzymali 6 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę, mimo wypitego wcześniej alkoholu. Wszyscy odpowiedzą za przestępstwo.

Dzisiaj komisja konkursowa wybrała najlepsze prace nadesłane na konkurs plastyczny pod hasłem „Bezpieczne wakacje 2021”, na który wpłynęło kilkadziesiąt prac uczniów szkół podstawowych. Najlepsze prace będą reprezentować powiat dębicki w finale wojewódzkim.

Radni Młodzieżowej Rady Miejskiej w Pilźnie oraz burmistrz Pilzna Ewa Gołębiowska odwiedzili Tuchów.

Na sali konferencyjnej starostwa powiatowego w Tarnowie, odbyła się uroczystość podczas której, dyrektorzy i nauczyciele odebrali Nagrody Starosty Tarnowskiego. Gospodarzem uroczystości był starosta Roman Łucarz. Nagrody wręczał także etatowy członek zarządu powiatu Tomasz Stelmach, oraz dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Tarnowie Czesław Mida.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Tarnowie informuje, że na terenie Gminy Skrzyszów będzie prowadzony interwencyjny skup trzody chlewnej, o wadze od 120 kg.

Strona 1 z 429
Odsłon artykułów:
15483448

Odwiedza nas 453 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…