Odnowiony DWD w Jodłówce TuchowskiejW Jołówce Tuchowskiej dokonano symbolicznego oddania do użytku Domu Wczasów Dziecięcych. W ciągu kilku lat dokonano rozbudowy i modernizacji tej placówki.


Symboliczną wstęgę przecięli: poseł Michał Wojtkiewicz, przewodniczący rady powiatu Zbigniew Karciński, dyrektor DWD Maria Kuczek oraz wicestarosta Mirosław Banach. Poświęcenia ośrodka dokonał ks. Józef Jaworski, proboszcz w Jodłówce Tuchowskiej.

Prace modernizacyjne na obiektach DWD w Jodłówce Tuchowskiej nadzorował Wicestarosta Tarnowski Mirosław Banach, który podczas uroczystości oddania do użytku zmodernizowanej placówki podkreślił jej znaczenie dla społeczności Powiatu Tarnowskiego. Wicestarosta Tarnowski podziękował również Marii Kuczek, Dyrektor ośrodka oraz jego pracownikom.

Po zakończeniu części oficjalnej zaproszeni goście wysłuchali krótkiego koncertu młodzieżowego trio smyczkowego z Tarnowa oraz mieli możliwość zwiedzić ośrodek, jak również przygotowane przez wychowanków i pracowników DWD wystawy.

Dom Wczasów Dziecięcych w Jodłówce Tuchowskiej jest jednostką organizacyjną Powiatu Tarnowskiego i obecnie stał się nowoczesną placówką przeznaczoną do okresowego pobytu dzieci i młodzieży. Modernizacja i rozbudowa ośrodka była prowadzona od 2008 roku. Ostateczny koszt prac inwestycyjnych realizowanych na obiektach w Jodłówce Tuchowskiej i Kołkówce wyniósł 4 257 000 zł. W ramach prac powstał nowy system ogrzewania, dokonano termoizolacji budynków, budowy nowego budynku dydaktyczno-mieszkalnego wraz z jego pełnym wyposażeniem z 12 pokojami sypialnymi na 36 osób, 3 salami dydaktycznymi i biblioteką, budowy placu zabaw oraz modernizacji budynku w Kołkówce.

Więcej: powiat.tarnow.pl

Odsłon artykułów:
13488606

Odwiedza nas 438 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…