sobota, 15 styczeń 2022 13:49

Bezpieczne ferie: profilaktyka

Napisał

W ramach działań „Bezpieczne Ferie”, w okresie od 14 stycznia do 27 lutego 2022 roku małopolska Policja będzie prowadziła zapewniające bezpieczeństwo w ruchu drogowym. 

Profilaktyka

Policjanci w ramach akcji profilaktycznych, czy podczas kontroli drogowych  będą zwracać uwagę kierowcom na koncentrację w trakcie prowadzenia pojazdu, w tym zagrożenia związane z korzystaniem z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. Mundurowi będą również uświadamiać, że niewłaściwe zachowanie pasażera np. rozpraszanie uwagi kierowcy, prowokowanie do nieprzestrzegania przepisów może mieć wpływ na bezpieczeństwo podczas jazdy.  Natomiast pieszym, w tym dzieciom i młodzieży będą przypominać i zwracać uwagę na zagrożenia związane m.in. z nieostrożnym wejściem na jezdnię, w tym bezpośrednio przed jadący pojazd, korzystaniem z telefonu podczas przechodzenia przez jezdnię, przebieganiem przez jezdnię. Dodatkowo będą uświadamiać o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych.

Ponadto policjanci będą uczestniczyć w spotkaniach organizowanych z dziećmi i młodzieżą zarówno w przedszkolach, szkołach, jak też w miejscach wypoczynku zimowego, na których poruszane zostaną zagadnienia związane z bezpiecznym uczestnictwem w ruchu drogowym. 

Więcej informacji: Komenda Miejska Policji w Tarnowie

Czytaj także: Ferie

Czytany 86 razy
Odsłon artykułów:
16016423

Odwiedza nas 465 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…