poniedziałek, 11 kwiecień 2022 19:28

Powiatowy turniej BRD w Zalasowej

Napisał

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zalasowej w gminie Ryglice odbyły się eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Konkurs merytorycznie przygotowali i przeprowadzili policjanci Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Zalasowska szkoła zapewniła wsparcie organizacyjne. Wagę tego turnieju podkreśliła także obecność gości: burmistrza Ryglic Pawła Augustyna, przedstawicieli Kuratorium Oświaty, KRUS, MORD, policjantów.

W tej edycji udział w zmaganiach konkursowych zgłosiło 36 drużyn z 22 szkół. W dwóch grupach wiekowych rozgrywano po 4 konkurencje: test wiedzy z przepisów ruchu drogowego, test skrzyżowań, umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz pokonanie rowerowego toru przeszkód.

Wśród najlepszych znalazła się m.in. w kategorii grupy starszej, z lokatą 3 miejsca - Szkoła Podstawowa w Joninach. Do etapu wojewódzkiego awansowały: SP w Wietrzychowicach i SP w Rzepienniku Marciszewskim. Ponadto z umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w obu grupach wiekowych najlepsi okazali się uczniowie z Zalasowej, uzyskując maksymalną liczbę punktów, a nagrodę specjalną w tej kategorii otrzymał Miłosz Mróz.

Inf.: Urząd Miejski w Ryglicach

Czytany 330 razy
Odsłon artykułów:
16215838

Odwiedza nas 176 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…