poniedziałek, 18 grudzień 2023 17:35

Sukcesy tuchowskich judoków na międzynarodowych mistrzostwach

Napisał

Młodzi judocy z Tuchowa osiągnęli znaczące sukcesy podczas Międzynarodowych Mistrzostw Małopolski Juniorów, Juniorów Młodszych i Turnieju Rankingowym Młodzików.

Jak informuje Urząd Miejski w Tuchowie, 16 grudnia 2023 roku, judocy z Tuchowa reprezentowali swoje umiejętności na Międzynarodowych Mistrzostwach Małopolski. W turnieju, który zgromadził zawodników z 21 klubów z różnych krajów, tuchowscy sportowcy wykazali się doskonałymi umiejętnościami i duchem rywalizacji, zdobywając kilka cennych miejsc na podium.

Kornelia Ciszek w kategorii młodziczek zdobyła złoty medal w wadze do 70 kg. Zuzanna Gawron w kategorii juniorek młodszych wywalczyła srebrny medal w wadze 52 kg, a Jan Dziga zajął trzecie miejsce w kategorii juniorów w wadze 73 kg. Ewelina Burza (52 kg) w juniorkach młodszych i Antoni Okaz (66 kg) w młodzikach zajęli odpowiednio IV i V miejsce.

Niestety, Tomasz Dziga w kategorii młodzików doznał kontuzji ręki w pierwszej walce, co zmusiło go do wycofania się z dalszej rywalizacji.

Turniej w Wolbromiu był ostatnim sprawdzianem w roku 2023 dla tuchowskich judoków, którzy pokazali wysoki poziom umiejętności oraz sportową determinację.