środa, 30 maj 2018 08:41

Usuwanie plam. Inne akcje strażackie

Napisał

W ostatnim czasie strażacy byli wielokrotnie wzywani do różnych akcji. Najwięcej czasu poświęcili na usuwanie plam na jezdniach pozostawionych przez pojazdy.

We wtorek 29 maja wczesnym popołudniem w Jaworzu Dolnym strażacy usuwali drzewo powalone na samochód osobowy. Do akcji wyjechali strażacy OSP Pilzni i PSP Dębica.

W poniedziałek 28 maja ok. godziny 10 strażacy zostali wezwani do usunięcia plamy oleju w Swoszowej. Po dojeździe na miejsce okazało się, że plama na jezdni plama była dosyć mocno aktywna. Strażacy zneutralizowali substancję i wyczyścili jezdnię. Działania trwały około godziny. Na miejsce przybyli ochotnicy ze Swoszowej, Żurowej oraz patrol policji. 

W poniedziałek popołudniu ochotnicy z Łęk Dolnych zostali zadysponowani do usunięcia gniazda szerszeni z drzewa bezpośrednio sąsiadującego z budynkiem mieszkalnym. 

W sobotę 26 maja wieczorem doszło do pożaru przyłącza elektrycznego na budynku mieszkalnym w Parkoszu. W akcji uczestniczyła OSP Pilzno i PSP Dębica.

W sobotę wieczór tuchowscy strażacy zostali wezwani do złamanego drzewa na ulicy Wróblewskiego w Tuchowie., które stwarzało zagrożenie dla podróżujących drogą gminną. 

W miniony piątek strażacy usuwali plamę oleju na drodze wojewódzkiej nr 977. Zanieczyszczenie jezdni miało 4 km długości i rozciągało się od Siedlisk aż po Chojnik.

24 maja strażacy zostali wezwani do wypadku komunikacyjnego w Zwierniku. W wyniku zdarzenia nikt nie został ranny. 

23 maja po burzy z gradobiciem strażacy z Pilzna wypompowali wodę z zalanego garażu w Gołęczynie.

23 maja strażacy z Pilzna usunęli plamę substancji ropopochodnej na długości około 2 km w miejscowości Słotowa i Strzegocice.  

19 maja jednostka OSP Tuchów usuwała substancję ropopochodną na ul. Leśnej, Mickiewicza i Tarnowskiej w Tuchowie.

Info: OSP Tuchów, OSP Swoszowa, OSP Łęki Dolne, OSP Siedliska, OSP Pilzno. Foto: OSP Swoszowa, OSP Pilzno

Reha Plus Fizjoterapia Ryglice

Czytany 1025 razy
Odsłon artykułów:
13555826

Odwiedza nas 160 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…