środa, 09 styczeń 2019 19:49

Spotkanie Opłatkowo - Noworoczne w Lubczy

Napisał

Msza św., łamanie się Opłatkiem, koncert kolęd i pastorałek, „Herody” i wspólne kolędowanie to atmosfera styczniowego popołudnia, które zgromadziło mieszkańców Lubczy przy wspólnym stole…

W sobotę 5 stycznia 2019 r. w Zespole Szkół w Lubczy po raz ósmy miało miejsce tradycyjne Spotkanie Opłatkowo - Noworoczne dla Seniorów, członków parafialnych róż różańcowych, chóru parafialnego oraz wszystkich osób zaangażowanych w rozwój Lubczy. Uroczystość rozpoczęła Msza św. w Kościele Parafialnym NSPJ w Lubczy pod przewodnictwem Ks. Dziekana Marka Kuzaka, który w słowach skierowanych do uczestników podkreślił znaczenie spotkań i relacji z drugim Człowiekiem. Dalsza część uroczystości odbyła się w murach Zespołu Szkół w Lubczy, gdzie przybyłych gości powitali Burmistrz Ryglic Paweł Augustyn, Dyrektor Zespołu Szkół Barbara Golec, Sołtys Lubczy Andrzej Marcinek oraz Dyrektor GOPS w Ryglicach Anna Mikrut.

Wyjątkową oprawę artystyczną spotkania zorganizowali nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół oraz Gminny Ośrodek Kultury w Ryglicach – filia w Lubczy. Nie zabrakło tradycyjnego koncertu kolęd przygotowanego przez chór szkolny, Krakowiaka w pięknych strojach ludowych oraz pokazu tańca nowoczesnego. Tradycyjne Herody zostały zaprezentowane w wykonaniu grupy kolędniczej Ośrodka Kultury w Ryglicach – filia w Lubczy. Spotkanie uświetnił występ zespołu Lubczanie, który zaprezentował tradycyjne pastorałki. Nieodłącznym elementem każdego spotkania jest wspólne kolędowanie przy akompaniamencie akordeonu Pana Tadeusza Poznańskiego. Organizatorami wydarzenia byli: Burmistrz Ryglic Paweł Augustyn, Sołtys Lubczy Andrzej Marcinek, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Parafia NSPJ w Lubczy oraz Zespół Szkół w Lubczy. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i już dzisiaj zapraszamy za rok!

Info: Zespoł Szkół w Lubczy

Foto: Dorota Gancarz, Katarzyna Pyznarska - Baran

 

Czytany 709 razy
Odsłon artykułów:
13336886

Odwiedza nas 116 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…