wtorek, 14 maj 2019 19:58

Sukcesy szkolne

Napisała

Wysokie miejsca zdobyli uczniowie w konkursach szkolnych, artystycznych, sportowych.

W Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia zaświadczeń laureatom i finalistom etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznym im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939 – 1948. W walce o Wolną Polskę”. W gronie nagrodzonych znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej w Skrzyszowie. Tytuł laureata otrzymał Kacper Siedlik, a tytuł finalisty uzyskały: Gabriela Kawa oraz Karolina Bednarz.

Wysokie miejsca zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Tuchowie w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o św. Janie Pawle II – OLIMPUS: Andrzej Kloch i Jakub Madejski (ex aequo 1 miejsce), Anna Styrkowiec (2 miejsce), Kinga Barnaś (4), Zuzanna Patyk (9).

W Krakowie odbył się etap wojewódzki konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski". Uczennice Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Zalasowej w składzie: Aleksandra Burza, Monika Krawiec, Milena Kusek i Agata Zabawa zajęły drużynowo 3 miejsce. Dodatkowo Agata Zabawa zdobyła indywidualnie 1 miejsce.

Uczennica Szkoły Podstawowej w Kowalowej Aleksandra Stojak zajęła III miejsce w XI Powiatowym Konkursie Przysłów Niemieckich "Sprichwort-Wahrwort" w Skrzyszowie. Z kolei I miejsce zdobyła Emiliia Gryboś, a 2 Gabriela Wojtanowska ze Szkoły Podstawowej w Tuchowie.

Zespół Panda ze Szkoły Podstawowej w Joninach zajął II miejsce w Finale XX Przeglądu Poezji i Pieśni Patriotycznej. Z kolei w kategorii recytatorskiej uczennica tejże szkoły Karolina Sikorska także zdobyła II miejsce. Chór „Moderato” ze Szkoły Podstawowej w Pogórskiej Woli zajął I miejsce w kategorii chórów szkół podstawowych.

Uczeń Szkoły Podstawowej w Ryglicach Jakub Strugała, uczęszczający także do Szkoły Muzycznej w Tuchowie, zdobył wyróżnienie w III Ogólnopolskim Konkursie Saksofonowym “Za kotarą”.

Praca plastyczna uczennicy ze Szkoły Podstawowej w Joninach Karoliny Słota została doceniona i otrzymała dyplom i nagrodę rzeczową w konkursie „Kiedy dzwonię po Straż Pożarną” zorganizowanym przez Państwową Straż Pożarną w Tarnowie. 

W IX Ogólnopolskim Konkursie zorganizowanym przez KRUS „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje, a dziecko obserwuje” m.in. 3 miejsce zdobył Gabriel Marcinek ze Szkoły Podstawowej w Szynwałdzie, a Kacper Firmuga ze Szkoły Podstawowej w Kowalowej - wyróżnienie.

Mażoretki „Rossa” z Szerzyn w „Otwartych Mistrzostwach Mażoretek, Tamburmajorek i Cheerleaderek Polskich” zdobyły 1 miejsce.

Duże sukcesy odniosły mażoretki z grupy Jupiter w Pustkowie - Osiedlu w Otwartych Mistrzostwach Polski Południowo-Wschodniej Mażoretek, Tamburmajorek i Cheerleaderek.

Uczennica Szkoły Podstawowej w Ryglicach Natalia Galas zdobyła 5 maja wraz ze swoją grupą taneczną tytuł Mistrza Polski Polskiego Związku Sportowego Cheerleadingu w kategorii MINI Freestyle Pom do 11 lat.

Drużyna szachowa "Hetman" z Pilzna w składzie: Julia Wolak, Kamil Wolak, Emilia Hals oraz Tomasz Uryasz awansowała do ogólnopolskiego finału Mistrzostw Polski w Pułtusku. 

W Kowalowej odbyły się zawody sportowe w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasy III Gim i VIII SP). Chłopcy rywalizowali o Mistrzostwo Gminy w Piłce Nożnej. Zespół Szkolno - Przedszkolny z Zalasowej zdobył I miejsce wygrywając wszystkie mecze.

Czytany 595 razy
Odsłon artykułów:
13619393

Odwiedza nas 161 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…