wtorek, 16 lipiec 2019 10:02

Nowa szansa na zbiornik w Joninach

Napisał

Przedstawiciele gminy Ryglice spotkali się z ministrem ws. zbiornika wodnego w miejscowości Joniny. Bardzo możliwe, że powstanie on w najbliższych latach.

Burmistrz Ryglic Paweł Augustyn oraz przewodniczący rady miejskiej Marek Dudowicz spotkali się w sejmie RP z wiceministrem Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Anną Moskwą, która zajmuje się sprawami retencji i ochrony przeciwpowodziowej oraz nadzoruje Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Wody Polskie, które powstały w 2018 r., prowadzą działania z zakresu ochrony przed powodzią i suszą oraz ochrony jakości zasobów wodnych. W spotkaniu uczestniczył także prezes Wód Polskich Przemysław Daca oraz poseł Wiesław Krajewski.

Rozmowa w Warszawie dotyczyła budowy zbiornika retencyjnego w Joninach. Podczas spotkania przedstawiono argumenty i dane przemawiające za koniecznością budowy zbiornika. Zbiornik retencyjny chroniłby część gminy przed powodziami, byłby pomocny w czasie suszy, a także spełniałby funkcje rekreacyjne.

Zgodnie z poczynionymi ustaleniami, konieczne jest ponowne złożenie wniosku o wpis budowy zbiornika w Joninach na ministerialną listę zadań priorytetowych. Zgodnie ze wskazówkami minister, będzie to zbiornik wielofunkcyjny - mokry, a nie jak ostatnio wnioskowano - suchy. 

"Chciałbym zapewnić mieszkańców naszej gminy, że dołożę wszelkich starań, aby zbiornik w Joninach został wybudowany. Wierzę, że jest to możliwe, w czym utwierdza nas poparcie posła Wiesława Krajewskiego, (...) który aktywnie zaangażował się w sprawę budowy zbiornika w Joninach" - informuje burmistrz Ryglic Paweł Augustyn.

Info: UM w Ryglicach

Czytany 758 razy
Odsłon artykułów:
13495280

Odwiedza nas 138 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…