niedziela, 01 wrzesień 2019 22:42

Wypadek w Lubczy

Napisał

W niedzielne popołudnie miał miejsce wypadek drogowy w Lubczy. Do akcji ratowniczej włączono śmigłowiec LPR.

Do wypadku doszło na skrzyżowaniu w centrum miejscowości Lubcza. Zderzył się motocykl z samochodem osobowym.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że samochód osobowy na słabo widocznym skrzyżowaniu, wjechał pod nadjeżdżający motocykl, na którym podróżowało dwie osoby. 

W wyniku zdarzenia ucierpiały dwie osoby. 

Z informacji zebranych przez tarnowską policję na miejscu zdarzenia wynikało, że 20-letnia kierująca peugeotem oślepiona promieniami słońca wymusiła pierwszeństwo przejazdu na kierującej skuterem. Uczestnicy tego wypadku byli trzeźwi. Z uwagi na urazy pasażera motoroweru na miejscu lądował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który ranną nastolatkę przetransportował do tarnowskiego szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Sprawę tego wypadku wyjaśnią policjanci tarnowskiej komendy.

Jak informuje tarnowska policja, tylko przez trzy dni ostatniego wakacyjnego weekendu zatrzymano 6 nietrzeźwych kierowców w tym 1 motocyklistę, który wsiadł na swój motocykl mając w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Wśród właścicieli jednośladów czworo nie posiadło uprawnień do jazdy motocyklem.

Wśród niesfornych kierowców 5 przekroczyło dopuszczalną prędkości w obszarze zabudowany o 50 km/h, tracąc tym samym swoje prawa jazdy na najbliższe trzy miesiące.

Ponadto odnotowano 45 kolizji drogowych, zatrzymano 29 nietrzeźwych kierowców.

Foto: KMP w Tarnowie, Sławomir Nyznar

Info: KMP w Tarnowie, własne

Reha Plus Fizjoterapia Ryglice

Czytany 3631 razy
Odsłon artykułów:
13555786

Odwiedza nas 249 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…