Nowy sołtys Zgłobic i nowy radny gminy Tarnów

W Zgłobicah został wybrany nowy radny gminy Tarnów oraz sołtys tej miejscowości. Stało się to w związku z wygaśnięciem mandatu poprzedniego sołtysa i jednocześnie radnego Józefa Jamroga. 

Radny ze Zgłobic i sołtys tej miejscowości, Józef Jamróg zmarł we wrześniu. Był był wieloletnim radnym gminy Tarnów, sołtysem, współzałożycielem zgłobickiego klubu sportowego i członkiem jego zarządu, osobą zaangażowaną w sprawy gminy i Zgłobic. Więcej: Józef Jamróg nie żyje.

Po śmierci Józefa Jamroga komisarz wyborczy w Tarnowie postanowieniem z dnia 13 września 2021 r. stwierdził wygaśnięcie jego mandatu. Zgodnie z zapisami kodeksu wyborczego w takim przypadku, w gminie liczącej powyżej 20 tys. mieszkańców, postanawia on o wstąpieniu w jego miejsce kandydata z tej samej listy, który w wyborach uzyskał kolejno największą liczbę głosów. Taką osobą jest właśnie Piotr Rybski.

Nowym radnym gminy Tarnów został Piotr Rybski. Dotychczasowy sołtys tej miejscowości gminy Tarnów złożył uroczyste ślubowanie na radnego gminy Tarnów podczas ostatniej sesji samorządu. Pracuje w Komisji Budownictwa i Rodziny. Piotr Rybski urodził się w Zbylitowskiej Górze, mieszka tam całe życie. W przeszłości pracował w dziale żywienia w Zakładzie Karnym w Tarnowie – Mościcach. Ma ponadto wieloletnie doświadczenie samorządowe. W latach 1998 – 2018 był radnym gminnym, natomiast od 2019 roku sprawuje funkcję sołtysa.

Nowym sołtysem Zgłobic został Wojciech Kozioł. Mieszkańcy Zgłobic uznali, że to dotychczasowy pełniący obowiązki sołtysa powinien nim dalej pozostać. Wybory na sołtysa Zgłobic były konieczne w związku z wygaśnięciem mandatu poprzedniego sołtysa Józefa Jamroga. Wojciech Kozioł był jedynym kandydatem zgłoszonym przez mieszkańców.

Inf.: Urząd Gminy Tarnów

Odsłon artykułów:
15775501

Odwiedza nas 236 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…