Przestępstwa narkotykowe w regionie

Dobre rozpoznanie operacyjne policjantów z Mościc poskutkowało zatrzymaniem 41-letniej mieszkanki Tarnowa, która w swoich mieszkaniach oraz garażu na terenie miasta, posiadała znaczne ilości narkotyków. Decyzją sądu w Tarnowie trafiła na trzy miesiące do aresztu. Z kolei policjanci z wydziału kryminalnego jasielskiej komendy, wraz z funkcjonariuszami Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych Policji w Rzeszowie i Krakowie, zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o przestępstwa narkotykowe. 

Właściwe rozpoznanie środowiska narkotykowego pozwoliło na wyeliminowanie z tarnowskiego rynku znacznych ilości substancji niedozwolonych. Wszystko za sprawą „kryminalnych” z Mościc, do których wpłynęła informacja o tym, że w mieście jedna z osób zaopatruje młodzież w różnego rodzaju narkotyki. Pierwsze sprawdzenia pozwoliły na pełną personalizację osoby oraz ustalenie jej adresów zamieszkania oraz pobytu. Kolejnym etapem było przeprowadzenie przeszukania w tym miejscach, które potwierdziły uzyskaną informację. Kobieta w wieku 41 lat ukrywała w swoich mieszkaniach oraz garażu substancje psychotropowe w postaci mefedronu w ilości ponad 1 kilograma, mefedronu oraz kokainy w ilości ponad 50 gram. Dodatkowo zabezpieczono gotówkę w różnej walucie w ilości ponad 60 tysięcy złotych. Policjanci zarzucili kobiecie posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Czyn ten jest określony w art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i zagrożony karą do 10 lat pozbawienia wolności. Podczas przesłuchania w Prokuraturze Rejonowej w Tarnowie, zarzut taki został ogłoszony, a kobieta się do niego przyznała. Prokurator wystąpił do tarnowskiego sądu z wnioskiem o zastosowania wobec niej środków izolacyjnych. Ten na rozprawie 30.07.br. przychylił się do niego i zastosował wobec zatrzymanej kobiety areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji Tarnów-Zachód pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tarnowie. 

Z kolei policjanci z wydziału kryminalnego jasielskiej komendy, wraz z funkcjonariuszami Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych Policji w Rzeszowie i Krakowie, zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o przestępstwa narkotykowe. W efekcie realizowanych działań, na terenie powiatu jasielskiego i dębickiego, policjanci zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich. Łącznie zabezpieczyli ponad 6 kg marihuany i 143 krzewy konopi. Wobec dwóch zatrzymanych sąd zastosował 3 miesięczny areszt.

Policjanci z wydziału kryminalnego jasielskiej komendy, realizując zadania związane z wykrywaniem i zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zrealizowali kolejną sprawę likwidując nielegalną plantację konopi indyjskich, zabezpieczając przy tym znaczne ilości narkotyków. 

W miniony piątek około godz. 14, w Jaśle na ulicy Wojska Polskiego, policjanci z Jasła, wspierani przez funkcjonariuszy Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych z Krakowa i Rzeszowa, zatrzymali trzech mężczyzn podróżujących osobowym bmw. Dwaj mieszkańcy naszego powiatu w wieku 22 i 55 lat oraz 37-letni mieszkaniec powiatu dębickiego podejrzewani byli o działalność przestępczą związaną z wytwarzaniem i wprowadzaniem do obrotu środków narkotycznych. 

Podczas prowadzonych działań, śledczy z jasielskiej komendy przeszukując pomieszczenia zajmowane przez zatrzymanych mężczyzn, ujawnili nielegalne środki odurzające. W miejscu zamieszkania 22-latka policjanci zabezpieczyli znaczne ilości marihuany oraz kilkanaście krzewów konopi indyjskich. Natomiast w budynku gospodarczym zlokalizowanym na terenie powiatu dębickiego, funkcjonariusze odkryli profesjonalną uprawę konopi. Budynek był przystosowany do tego typu przestępczej działalności. Ujawniono w nim kilkaset krzewów, gotowy susz marihuany oraz specjalistyczny sprzęt, który służył do prowadzenia nielegalnej uprawy.  

Policjanci zabezpieczyli łącznie 143 krzewy konopi indyjskich i ponad 6 kg marihuany.  

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie dwóm zatrzymanym zarzutów posiadania narkotyków i uprawy konopi indyjskich. Wczoraj na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec 22 i 37-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Inf.: Komenda Miejska Policji w TarnowieKomenda Powiatowa Policji w Dębicy

Odsłon artykułów:
16340779

Odwiedza nas 178 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…