Nas nie dogoniat w podatkach

Po przeczytaniu tekstu o podatkach od nieruchomości tu na tej stronie od razu przypomniało mi się nagranie filmowe z sesji, gdy głosowano nad tymi podatkami, bo to cały pakiet. Akurat interesuje mnie, kto ile komu zabiera i si ę odezwałem w tej kwestii. Proszę zwrócić na to uwagę, bo mamy do czynienia albo z głupotą, z brakiem jakiejkolwiek wiedzy, albo manipulacją. Nie jest to jakaś złośliwość z mojej strony, że o tym piszę, jedynie chcę coś tu skorygować.

Wg nagrania sesji, które można sobie oglądnąć od: 1 minuta 11 sekunda pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=V8jDCaliCJo#t=76

Nawiasem mówiąc tylko 14 wyświetleń filmu.

Burmistrz Karasiewicz mówi o tym, że podatek od budynków mieszkalnych wzrośnie jedynie o 5 gr, co nie da wielkich kwot w skali roku:

"Aby to w poszczególnych latach... nie powodowało (wzrostu stawek - przyp. red.), aby miała być drastycznie zwiększona (stawka tego podatku). Lepiej co roku podnosić nieznacznie, niż gdyby przyszły jakieś inne wskaźniki, lepiej zrobić to jednorazowo". No i dalej mówi, że podatek ten zwróci się w dwójnasób i jest potrzebny aby utrzymać szkoły, drogi etc... 

Na początku mówi, o tym, że konsultował wysokości podatków z gminami sąsiednimi... 

To bardzo ciekawe z jakimi gminami... bo wg rankingu, który wierzę, że jest prawdziwy, gmina Ryglice jest akurat na końcu:

"Listę w tej kategorii otwiera gmina Ciężkowice 0,28 zł/1m2. Dalej są: Brzyska, Brzostek, Szerzyny 0,36, Tuchów 0,38, Gromnik, Rzepiennik Strzyżewski 0,40, Radłów, Jodłowa 0,45, Skrzyszów 0,48, Lisia Góra, Tarnów gw, Pleśna, Skołyszyn. Ostatnie miejsca mają: Ryglice 0,60, Pilzno 0,70".

Wskaźnik maksymalny w Polsce wynosi 0,75. Czyżby chodziło o jego do/przegonienie? Hm... to tylko 5 groszy. http://ryglice-okolice.pl/wiadomosci/item/6274-podatki-od-nieruchomosci-w-regionie.

Inne podatki też są wysokie, proszę sprawdzić.

Nie wiem, czy to głupota, czy brak wiedzy, bo burmistrz powiedział, a reszta nie wiadomo, czy dyskutowała, czy w ogóle myślała nad czym głosowała. Film tylko tyle mówi...

A na deser- kto w radzie głosował za podatkami (chodzi nie tylko o ten jeden "mieszkaniowy', ale o cały pakiet). Komisja "gospodarcza" (p. Wojtanowski) negatywnie oceniła zmiany, komisja oświaty (p. Turczyn) pozytywnie. Ostatecznie p. Dudowicz był przeciw, p. Wojtanowski i p. Kuś - głosy wstrzymujące, reszta "za".

Demokracja polega na tym, że wyborca jest najbardziej wymagającym pracodawcą. 

/tekst czytelnika/

Odsłon artykułów:
17521072

Odwiedza nas 256 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…