Drzewa na jezdni w Bistuszowej. Kronika strażacka

We wtorek 29 lipca rygliccy strażacy zostali wezwani do Bistuszowej. Powalone drzewa na jezdni blokowały przejazd i stanowily zagrożenie. Działania strażaków polegały na usunięciu powalonych przez silny wiatr drzew i konarów znajdujących się na jezdni. Po zakończeniu działań i uprzątnięciu jezdni strażacy dostali kolejne polecenie wyjazdu do kolejnego drzewa znajdującego sie na drodze gminnej. Tym razem odłamany konar drzewa leżał na zerwanych liniach energetycznych. Do akcji zostało wezwane pogotowie energetyczne.

Bistuszowa, powalone drzewo wskutek wichury
Bistuszowa, usuwanie drzew z jezdni. Fot. ospryglice.pl, więcej zdjęć: www.facebook.com/OSPRyglice

Pożar ścierniska w Buchcicach

Strażacy z Tuchowa w ostatnim czasie nie tylko usuwali drzewa, ale także usuwali gniazdo szerszeni, ustawili kolejny raz kurtyne wodną w Tuchowie oraz gasili pożar. Tym razem w poniedziałek w godzinach popołudniowych strażacy otrzymali nakaz wyjazdu do miejscowości Buchcice, gdzie paliło się ściernisko oraz zboże na pniu. Jako pierwsi na miejsce dotarli ochotnicy OSP Tuchów, którzy przy użyciu szybkich natarć oraz tłumic bardzo szybko zlokalizowali pożar i ograniczyli jego rozprzestrzenianie. W wyniku pożaru spłonęło ok. 2 arów zboża na pniu oraz ok. 1 ha ścierniska. Po zakończonych przez strażaków działaniach, swoje czynności rozpoczęli policjanci, do których należy ustalenie przyczyny powstania pożaru i ewentualne ukaranie winnych. W akcji brali także udział strażacy PSP Siedliska.


Zawody MDP powiatu tarnowskiego

Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Tarnowie informuje, że Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych powiatu tarnowskiego odbędą się w dniu 6 września 2014 roku na stadionie sportowym w Zakliczynie.

Info: www.ospryglice.pl, www.osptuchow.pl, zposptarnow.pl

Odsłon artykułów:
17382221

Odwiedza nas 213 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…