piątek, 28 sierpień 2020 10:55

37 Karpacki Wyścig Kurierów

Napisał

Zaledwie trzy dni pozostało do startu kolejnej edycji wyścigu. Edycji wyjątkowej, bo jeszcze nigdy nie była to wersja jednodniowa.

Przed nami kolejna odsłona Karpackiego Wyścigu Kurierów. Wyścigu, który w tym roku obchodzi jubileusz 45 lat od startu pierwszej edycji. W długiej i niejednokrotnie trudnej historii wyścigu, odbyły się nieprzerwanie 24 edycje w latach 1975 – 1998, potem była przerwa w 1999 roku, następnie próba kontynuacji w 2000 roku (25 edycja) oraz odwołany wyścig w 2002 roku i… upadek projektu „Kurierzy”. Odrodzenie się wyścigu nastąpiło w 2009 roku (26 edycja).

W tym roku z powodu koronawirusa będzie tylko jeden etap. kolaże mają do pokonania 180 km, a po drodze zaliczą 7 premii górskich, 3 premie sprinterskie oraz 1 specjalną. Start odbędzie się w najważniejszym dla wyścigu mieście, jakim jest Tarnów, w którym „kurierzy” gościli już 44 razy. Meta wyścigu usytuowana jest na prastarym Rynku w Ciężkowicach, gdzie wyścig się faktycznie narodził. A wszystko to w gościnnej Małopolsce z okazji jubileuszu 45 lat od inauguracji imprezy.

Wyścig odbędzie się w poniedziałek 31 sierpnia.

Trasa będzie przebiegać przez następujące miejscowości:

Tarnów - Skrzyszów - Szynwałd - Zalasowa - Ryglice - Żurowa - Ołpiny - Szerzyny - Swoszowa - Joniny - Ryglice - Żurowa - Olpiny- Szerzyny - Swoszowa - Joniny - Ryglice - Uniszowa - Bistuszowa - Tuchów - Dąbrówka Tuchowska - Siedliska - Lichwin - Rychwałd - Siemiechów - Faściszowa - Brzozowa - Gromnik - Bogoniowice - Ciężkowice - Moszczenica - Turza - Rzepiennik Biskupi - Rzepiennik Strzyżewski - Rzepiennik Marciszewski - Golanka - Gromnik - Bogoniowice - Ciężkowice

Na na liście startowej znajduje się dokładnie 20 zespołów, co daje nominalnie 100 zawodników. A to już jest peleton. Warto zauważyć, że po raz pierwszy od wielu lat, na 20 drużyn, aż 8 będzie z Polski.

Regulamin

Trasa - program wyścigu

Lista startowa

Czytany 1293 razy
Odsłon artykułów:
17368456

Odwiedza nas 103 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…