wtorek, 15 wrzesień 2020 12:34

Zatrzymani włamywacze

Napisał

Policjanci z wydziału kryminalnego, zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu krośnieńskiego. Mężczyźni włamywali się do garaży i budynków gospodarczych na terenie naszego powiatu. Ich łupem padły między innymi urządzenia gospodarcze i elektronarzędzia. Policjantom udało się odzyskać część skradzionych rzeczy. Sprawcy usłyszeli zarzuty, przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Prokurator zastosował wobec nich policyjny dozór.

Od początku czerwca br., policjanci z Dębicy odnotowali kilkanaście włamań do garaży i pomieszczeń gospodarczych. Sprawcy po pokonaniu zabezpieczeń wchodzili do środka i zabierali elektronarzędzia, przewody elektryczne oraz paliwo. Policjanci z Posterunku Policji w Pilznie w toku prowadzonych czynności, ustalili sprawców tych przestępstw. To dwaj mieszkańcy powiatu krośnieńskiego.

W miniony czwartek, funkcjonariusze dębickiego wydziału kryminalnego, zatrzymali w Krośnie obu mężczyzn. Okazali się nimi 23-letni mieszkaniec miejscowości Draganowa oraz 18-letni mieszkaniec Krosna. Do tej pory udowodniono im kilkanaście  przestępstw, których dopuścili się na terenie powiatu dębickiego. Jak ustalono mężczyźni sprzedawali skradzione przedmioty innym osobom. Łączna wartość skradzionego mienia została wyceniona na ponad 19 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali część skradzionych rzeczy.

Zarówno 23-latek jak i jego młodszy znajomy, usłyszeli już zarzuty. Będą odpowiadać za włamania, kradzieże oraz usiłowanie włamania. Prokurator zastosował wobec nich policyjny dozór. Za popełnione przestępstwa obaj mieszkańcy powiatu krośnieńskiego, będą odpowiadać przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności nawet do lat 10. 

Sprawa ma charakter rozwojowy, dlatego nie wykluczone jest, że usłyszą oni kolejne zarzuty. 

Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy. 

Info: Komenda Powiatowa Policji w Dębicy

Czytany 829 razy
Odsłon artykułów:
17385467

Odwiedza nas 104 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…