piątek, 26 sierpień 2022 16:38

Wakacyjny atak oszustów

Napisał

W tym tygodniu ponownie rozdzwoniły się telefony stacjonarne w domach tarnowskich nestorów. Policjanci przyjęli kilkanaście takich zgłoszeń, niestety troje z nich przekazało oszustom gotówkę w wysokości ponad 100.000 złotych.

Ile dokładnie rozdzwoniło się telefonów w domach tarnowskich nestorów - nie wiemy. Wiele starszych osób nie odbiera telefonów, których nie znają. Inni po odebraniu takiego telefonu rozłączają połączenie i nie przekazują informacji Policji, jeszcze inni przestraszeni, zawiadamiają o przestępstwie dużo później.

Do tarnowskich policjantów we środę (25.08) wpłynęło kilkanaście zgłoszeń dotyczących oszustw metodą na policjanta oraz pracownika poczty. Z dwunastu zarejestrowanych zawiadomień 9 – to jedynie usiłowania oszustwa. Podczas rozmowy padały kwoty przekazania pieniędzy sięgające kwoty 50 tysięcy złotych. Wśród osób, do których oszuści się dodzwonili, były pani Halina lat 82 oraz pani Janina lat 87. Obie panie pomimo namowy nie dały się oszukać i nie poniosły żadnych strat materialnych.

Niestety w tym dniu dwoje seniorów zostało oszukanych. 94-letni pan Stanisław wprowadzony w błąd o wypadku wnuczki przekazał oszustom 19.000 złotych, a 70-letnia pani Krystyna, uwierzyła w przekazaną informację o wypadku komunikacyjnym jej syna i przekazała pieniądze w kwocie 46 tysięcy złotych.

Natomiast w czwartek, telefon stacjonarny odebrała 79-letnia pani Zofia z Tarnowa. W słuchawce kobieta przekazała informację, że do jej domu przyjdzie listonosz z listem poleconym. Faktycznie kilkadziesiąt minut później do drzwi zapukał mężczyzna, który podał się za …. policjanta. Poinformował on seniorkę o tym, że z jej konta bakowego ktoś, chce wypłacić pieniądze i aby zablokować transakcję konieczne jest przekazanie gotówki. Kobieta przekazała nieznanemu mężczyźnie 40 tysięcy złotych, tym samym na taką kwotę została oszukana.

Tarnowscy policjanci nie ustalają w wysiłkach aby zidentyfikować, a następnie zatrzymać oszustów, którzy wykorzystując różnego rodzaju legendy, wyłudzili pieniądze od tarnowskich seniorów wprowadzając ich w błąd. Tym, którzy nie dali się oszukać - gratulujemy właściwej postawy.

Inf.: Komenda Miejska Policji w Tarnowie

Czytany 338 razy
Odsłon artykułów:
17595362

Odwiedza nas 120 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…