czwartek, 01 wrzesień 2022 16:18

Akcja "Zwalniam przed szkołą"

Napisał

Po raz 14. przed szkołami w regionie tarnowskim odbyła się akcja "Zwalniam przed szkołą" prowadzona przez pracowników Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie oraz funkcjonariuszy policji z Tarnowa, Brzeska, Bochni i Dąbrowy Tarnowskiej.

Kierowcom wręczali ulotki z hasłem akcji a uczniom i przedszkolakom – elementy odblaskowe, które będą im służyły podczas rozpoczętego roku szkolnego.

Apelujemy do kierowców, by uważnie jeździli, zwłaszcza w sąsiedztwie placówek oświatowych – mówi Paweł Gurgul, dyr. MORD w Tarnowie. – Tylko ostrożność i respektowanie przepisów ruchu drogowego może poprawić bezpieczeństwo na naszych drogach. Będące symbolem naszej akcji znaki drogowe z wizerunkiem tzw. Agatki powinny wszystkim przypominać o konieczności zachowania szczególnej uwagi w miejscach, w których je spotykają.

Naczelnik wydziału ruchu drogowego KMP w Tarnowie Sebastian Bąk podkreśla, że akcje edukacyjne adresowane do dzieci i młodzieży uczęszczających do placówek edukacyjnych w regionie będą trwały do 9 września.

Akcja została przeprowadzona w kilkunastu miejscach, m.in. przy Szkole Podstawowej nr w Skrzyszowie, w Koszycach Małych, Tarnowie.

Inf.: Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie 

Czytany 309 razy
Odsłon artykułów:
17268399

Odwiedza nas 168 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…