środa, 22 marzec 2023 03:27

Realizacja dużych inwestycji w gminie Pilzno

Napisał

W Pilźnie trwa przebudowa budynku parafialnego oraz remont Domu Kultury. W Dobrkowie powstaje Centrum Kultury Zawisłocze w Dobrkowie, a szereg dróg czeka przebudowa i modernizacja.

Wkrótce mieszkańcy Pilzna zyskają wielofunkcyjny i estetyczny obiekt kulturalno-integracyjny. Przebudowa budynku parafialnego w Pilźnie będzie kosztować ok.2,4 mln zł i jest dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Trwa także remont Domu Kultury w Pilźnie. 

Nieopodal szkoły w Dobrkowie powstaje budynek, który będzie pełnił funkcję Centrum Kultury „Zawisłocze". Obiekt będzie służył lokalnym społecznikom, którzy aktywnie działają na rzecz rozwoju okolicznych sołectw i integracji mieszkańców. Budowa budynku w Dobrkowie będzie kosztować ok. 3,4 mln zł i jest dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Samorząd miasta i gminy Pilzno sukcesywnie i konsekwentnie inwestuje w poprawę stanu dróg gminnych. W ostatnich dniach ogłoszono przetarg na przebudowę i modernizację aż 10 odcinków dróg. W mieście Pilźnie zaplanowano: rozbudowę drogi przy ul. Kościuszki oraz przebudowy dróg przy ulicach: Kwiatowej, Różanej, Pana Tadeusza i drogi na działce nr 1035 w kierunku Akpilu. Z kolei w sołectwach przewidziano przebudowę dróg w następujących lokalizacjach: Strzegocice-Bielowy koło osiedla w kierunku dawnej żwirowni; Zwiernik "Góra Wschodnia"; Lipiny koło firmy Gabi, Parkosz "droga na Pitaka" oraz Łęki Dolne w kierunku Wierzchowin. Gmina otrzymała na te cele inwestycyjne wstępną promesę dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Inf.: Urząd Miejski w Pilźnie

Reklama 2 - 3a w artykule

Czytany 242 razy
Odsłon artykułów:
17588407

Odwiedza nas 487 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…