poniedziałek, 03 lipiec 2023 17:23

Piknik grzybiarski na Kokoczu za nami

Napisał

W niedzielę w Ryglicach otwarto sezon grzybiarski i odbył się obrzęd sobótkowy. Popołudniu na Kokoczu miał miejsce piknik.

W niedzielę rano rynku w Ryglicach spotkało się blisko 100 grzybiarzy, którzy wyruszyli w ryglickie lasy na grzybobranie na czele z szefem portalu NaGrzyby.pl Wiesławem Kamińskim. W południe grzybiarze wrócili na rynek z pełnymi koszykami grzybów. Ekspert nazbierał pełen kosz różnorakich grzybów, również trujących i w ramach popołudniowej prelekcji na Górze Kokocz przedstawił jak rozpoznać grzyby prawdziwe od trujących.

Wczesnym popołudniem korowód wraz z grzybiarzami ruszył na most rzeki Szwedki w Ryglicach na coroczne obrzędy rzucania wianków do rzeki w ramach sobótkowego Święta Młodości.

Następnie wszyscy spotkali się na Górze Kokocz gdzie odbyła się druga część pikniku. Kapele ludowe umilały czas przybyłym gościom. Nie zabrakło też występów artystycznych przygotowanych przez uczniów Szkoły Podstawowej w Woli Lubeckiej. O godzinie 16:00 z lotniska w Krośnie wystartował samolot Cessna wraz z 4 spadochroniarzami, którzy wylądowali na Kokoczu wraz ze słodką niespodzianką.

Koła Gospodyń Wiejskich z Lubczy oraz Woli Lubeckiej przygotowały poczęstunek. Strażacy przygotowali kiełbaski z grilla a Szczepan Marcinek przygotował produkty z winnicy Kowalówka. Dzieci mogły skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni.

Wielu mieszkańców i przybyłych gości miło spędziło czas w piękne niedzielne popołudnie.

Inf.: Urząd Miejski w Ryglicach

Czytany 574 razy
Odsłon artykułów:
17521266

Odwiedza nas 64 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…