czwartek, 19 październik 2023 18:59

Młodzi ortograficzni eksperci rywalizowali o "Pióro Burmistrza Ryglic"

Napisał

18 października 2023 r. pasjonaci języka polskiego zebrali się w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Ryglicach, gdzie odbył się Konkurs Ortograficzny „O pióro Burmistrza Ryglic”. Uczniowie, demonstrowali swoją wiedzę i umiejętności, ścigając się o prestiżowe nagrody.

Jak informuje Urząd Miejski w Ryglicach, konkurs pod patronatem Burmistrza Ryglic, zgromadził licznych i wybitnych młodych znawców ortografii z różnych szkół. Przybyli reprezentanci z takich miejscowościach jak: Ryglice, Lubcza, Zalasowa, Kowalowa, Szynwałd, Ołpiny, Wola Lubecka, Rzepiennik Suchy, Bistuszowa, Czermna, Jodłowa.

Wydarzenie miało na celu nie tylko sprawdzenie umiejętności ortograficznych uczniów, ale także promowanie dbałości o czystość i piękno języka polskiego.

W rywalizacji uczniowie walczyli o cenne "Pióro Burmistrza" oraz inne atrakcyjne nagrody. Laureatką, która zdobyła pierwsze miejsce, została Milena Rojek z Szkoły Podstawowej w Rzepienniku Suchym, demonstrując wyjątkową znajomość zasad ortografii.

Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez lokalne instytucje, w tym Urząd Gminy, Centrum Kultury Promocji i Turystyki, Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Starostwo Powiatowe w Tarnowie.

Uroczystość była również okazją do podziękowania dyrektorom i nauczycielom za ich ciężką pracę i zaangażowanie w edukację młodzieży.

Szczegółowe wyniki znajdują się na stronie Urzędu Miejskiego w Ryglicach.

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu! Mamy nadzieję, że dostarczył Ci wartościowych informacji. Zapraszamy do lektury innych naszych publikacji.

Czytany 237 razy
Odsłon artykułów:
17605583

Odwiedza nas 135 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…