wtorek, 07 listopad 2023 20:09

Gmina Ryglice inwestuje w turystyczną atrakcję na Górze Kokocz

Napisał

W malowniczej gminie Ryglice rozpoczyna się realizacja projektu, który ma na celu przekształcenie Góry Kokocz w magnes dla turystów i miłośników przyrody. Burmistrz Paweł Augustyn ogłosił rozpoczęcie prac nad budową tężni solankowej, która jest pierwszym etapem inwestycji o wartości 365 000 złotych.

Góra Kokocz, oferująca panoramiczne widoki na okoliczne pasma górskie i kotliny, wkrótce zyska nowe oblicze dzięki planowanej 48-metrowej wieży widokowej, która będzie najwyższą w regionie i drugą w Małopolsce. Projekt przewiduje również stworzenie kompleksu rekreacyjnego z placem zabaw, tyrolką i ścianką wspinaczkową.

Zmiana pierwotnych planów, które zakładały obracającą się wieżę, pozwoliła na opracowanie nowego, mniej kosztownego projektu. Obecna koncepcja wieży, warta 10 milionów złotych, łączyć będzie funkcje turystyczne z gastronomicznymi, oferując np. unikalne miejsce na śluby w plenerze.

Gmina uzyskała dofinansowanie na tężnię i planuje dalsze etapy projektu, w tym budowę wieży, z zakończeniem prac przewidzianym na 2025 rok. Sukces przedsięwzięcia zależy teraz od pozyskania środków zewnętrznych, które pozwolą na pełną realizację projektu i przekształcenie Góry Kokocz w wyjątkowe miejsce na turystycznej mapie Małopolski.

Dodatkowo, ostatnio w ramach współpracy z Tarnowską Organizacją Turystyczną i konkursu „Małopolska Pszczoła”, zrealizowano nasadzenia roślin miododajnych na terenie Gminy Ryglice, w szczególności na Górze Kokocz. W ramach tego ekologicznego projektu posadzono ponad 100 sztuk różnorodnych roślin. Projekt zakończono produkcją filmu edukacyjnego, który promuje ochronę zapylaczy i znaczenie zielonych nasadzeń.

Fot.: screen- Urząd Miejski w Ryglicach

Czytany 302 razy
Odsłon artykułów:
17272901

Odwiedza nas 287 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…