poniedziałek, 27 listopad 2023 19:09

Zakończenie XVIII Edycji Amatorskiej Ligi Orlikowej

Napisał

Po emocjonujących kilku miesiącach rywalizacji, XVIII edycja Amatorskiej Ligi Orlikowej dobiegła końca, z Wola Lubecka na czele klasyfikacji.

Jak informuje urząd gminy w Skrzyszowie, zmagania w XVIII edycji Amatorskiej Ligi Orlikowej, trwające od czerwca do listopada, zakończyły się, przynosząc wiele sportowych emocji. W rozgrywkach wzięło udział 11 drużyn, a mecze odbywały się na orlikach w Skrzyszowie, Szynwałdzie i Pogórskiej Woli.

Przed finałową kolejką na czele tabeli znajdował się zespół Wolnych Strzelców, który ostatecznie został wyprzedzony przez Wolę Lubecką. W decydujących meczach Wola Lubecka pokonała FC Dzwonowa 5:4, zdobywając tytuł mistrza ligi z 49 punktami. Wolni Strzelcy zajęli drugie miejsce z 46 punktami, a Nuevo Palace uplasowało się na trzeciej pozycji z 42 punktami.

Wyróżnienia indywidualne otrzymali Michał Witek (FC Dzwonowa) jako najlepszy bramkarz oraz Mateusz Kordela (Nuevo Palace), król strzelców z 63 bramkami na koncie. Za najlepszego zawodnika, wybranego przez sędziów i kapitanów, uznano Kamila Zimę (FC Dzwonowa).

Puchar Ligi, w którym rywalizowało 5 zespołów, wygrała drużyna FC Dzwonowej, zdobywając 10 punktów. Turniej ten był emocjonującym zakończeniem sezonu, demonstrując wysoki poziom umiejętności i ducha sportowego wszystkich uczestniczących drużyn.

Czytany 129 razy
Odsłon artykułów:
17268307

Odwiedza nas 199 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…