czwartek, 14 grudzień 2023 09:59

Nowa pracownia cyfrowa w Szkole Podstawowej w Kowalowej

Napisał

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Kowalowej otworzyła nową pracownię kompetencji cyfrowych, wspieraną przez projekt Polski Cyfrowej.

W Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kowalowej, Gmina Ryglice, odbyło się uroczyste otwarcie pracowni kompetencji cyfrowych. Burmistrz Ryglic Paweł Augustyn, Rada Rodziców, Samorząd Uczniowski oraz dyrekcja szkoły uczestniczyli w inauguracji.

Projekt „Pracownia kompetencji cyfrowych” jest częścią Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa i przyniósł szkole wsparcie finansowe w wysokości blisko 50 000 złotych. Dzięki temu szkoła otrzymała 16 nowoczesnych laptopów, szafę do ich przechowywania i ładowania, monitor interaktywny i inne niezbędne wyposażenie. Pracownia umożliwi uczniom rozwijanie umiejętności korzystania z nowoczesnych technologii i promowanie kreatywności.

To kolejny już projekt informatyczny realizowany w Gminie Ryglice, podkreślający zaangażowanie w rozwój edukacji cyfrowej.

Na zakończenie, uczniowie z Samorządu Uczniowskiego złożyli burmistrzowi życzenia świąteczne, podkreślając znaczenie nowej pracowni dla edukacji cyfrowej w szkole.

Czytany 245 razy
Odsłon artykułów:
17368489

Odwiedza nas 180 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…