poniedziałek, 12 luty 2024 17:17

Odprawy operacyjne dla OSP w powiecie tarnowskim

Napisał

Komenda Miejska PSP w Tarnowie zorganizowała serię odpraw operacyjnych dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu tarnowskiego i miasta Tarnowa, mających na celu omówienie działalności operacyjnej, szkoleniowej i planów na przyszłość.

W styczniu i lutym bieżącego roku, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie przeprowadziła narady operacyjne z udziałem przedstawicieli jednostek OSP, burmistrzów, wójtów, komendantów gminnych oraz samorządowców z powiatu tarnowskiego. Odprawy miały miejsce w różnych lokalizacjach, w tym w Szerzynach dla gmin Ryglice, Rzepiennik Strzyżewski, Szerzyny, Tuchów; w Woli Rzędzińskiej dla Tarnowa, Lisiej Góry, Skrzyszowa, Tarnowa, Żabna; oraz w Zakliczynie i Wietrzychowicach.

Podczas spotkań omówiono działalność operacyjną jednostek OSP, przeprowadzone i planowane szkolenia, łączność podczas akcji ratowniczych, bezpieczeństwo podczas działań ratowniczo-gaśniczych, zasady dofinansowań jednostek OSP oraz działania Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Prezes Powiatowy ZOSP w Tarnowie przedstawił również realizacje z 2023 roku oraz plany na 2024.

Komendant Miejski PSP w Tarnowie, st. bryg. Krzysztof Gładysz, wyraził podziękowanie za dotychczasową współpracę wszystkim uczestnikom odpraw, podkreślając znaczenie wspólnych działań na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu tarnowskiego.

Czytany 110 razy
Odsłon artykułów:
17385468

Odwiedza nas 131 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…