wtorek, 26 marzec 2024 16:54

Wielki start „Posprzątaj z nami Małopolskę!” w Tuchowie

Napisał

W Tuchowie zainaugurowano trzecią edycję akcji „Posprzątaj z nami Małopolskę!”, mobilizując mieszkańców do ochrony środowiska.

Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w Krakowie, w Tuchowie, mimo zmiennej pogody, mieszkańcy Małopolski zainicjowali trzecią edycję akcji „Posprzątaj z nami Małopolskę!”, ukazując siłę wspólnych działań na rzecz środowiska. Uroczyste rozpoczęcie odbyło się 22 marca z udziałem lokalnych władz - Wicemarszałka Województwa Małopolskiego Józefa Gawrona, Burmistrz Tuchowa Magdaleny Marszałek oraz Wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Małopolskiego Wojciecha Skrucha.

Wydarzenie obfitowało w liczne atrakcje edukacyjne i artystyczne, włączając dekorowanie drzew wielkanocnymi ozdobami, występy muzyczne i taneczne szkół podstawowych, a także prezentacje na temat ochrony środowiska. Akcję wsparło niemal 120 inicjatyw z całej Małopolski, z ponad 16 tysiącami deklarowanych uczestników, co świadczy o rosnącej świadomości ekologicznej regionu.

Zakończenie akcji stanowiło symboliczne sprzątanie terenów zielonych wokół Tuchowa przez uczniów, nauczycieli oraz mieszkańców gminy, z udziałem strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych, co stanowiło doskonały przykład zaangażowania społeczności w działania proekologiczne.

Inicjatywa „Posprzątaj z nami Małopolskę!” pokazała, jak ważne jest indywidualne i grupowe zaangażowanie w dbanie o czystość naszego najbliższego otoczenia oraz przyrody, inspirując do dalszych działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

Czytany 116 razy
Odsłon artykułów:
17474192

Odwiedza nas 330 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…