czwartek, 28 marzec 2024 14:59

Nowe atrakcje turystyczne w gminie Skrzyszów

Napisał

Gmina Skrzyszów wprowadza udogodnienia turystyczne, w tym ścieżkę spacerową i szlak rowerowy, zwiększając atrakcyjność rekreacyjną regionu.

Gmina Skrzyszów rozpoczęła realizację projektu mającego na celu wzbogacenie lokalnych możliwości spędzania czasu wolnego. Inicjatywa przewiduje budowę ścieżki spacerowej o długości 202 metrów w Ładnej oraz wytyczenie oraz oznakowanie 6,5 km szlaku rowerowego wokół zbiornika Korzeń w Skrzyszowie i w miejscowościach Ładna i Pogórska Wola. Dodatkowo, przy zbiorniku Korzeń zostanie zainstalowana mała architektura, w tym stoły piknikowe i stojaki na rowery.

Projekt jest finansowany z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, na co gmina otrzymała 92 810 zł pomocy. Całkowita wartość umowy to 194 400,44 zł, co świadczy o znacznym zaangażowaniu gminy w rozwój infrastruktury turystycznej. Działania te mają przyczynić się do poprawy oferty rekreacyjnej gminy Skrzyszów, zachęcając mieszkańców i turystów do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Czytany 155 razy
Odsłon artykułów:
17474112

Odwiedza nas 165 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…