piątek, 29 marzec 2024 13:27

Malownicze trasy rowerowe gminy Tarnów zachęcają do aktywnego wypoczynku

Napisał

Gmina Tarnów rozwija infrastrukturę rowerową, przyciągając miłośników jednośladów swoimi urokliwymi krajobrazami i historycznymi zakątkami.

Jak informuje Urząd Gminy Tarnów, gmina, znana z malowniczych krajobrazów i bogatej historii, staje się coraz bardziej atrakcyjna dla miłośników jazdy na rowerze. Wiosenne miesiące przyciągają na lokalne trasy rowerowe zarówno doświadczonych kolarzy, jak i rodziny szukające aktywnego wypoczynku. W odpowiedzi na rosnącą popularność cykloturystyki, samorząd planuje dalszy rozwój infrastruktury poprzez aplikowanie o środki zewnętrzne na budowę nowych ścieżek w ramach programu VeloMałopolska.

W gminie, na trasie rowerowej VeloDunajec, znajduje się wiele kilometrów ścieżek dla amatorów dwóch kółek, prowadzących przez takie miejscowości jak Zakliczyn, Pleśna oraz Tarnów. Szczególnie ceniony jest jedenastokilometrowy odcinek EuroVelo11 łączący Łukanowice z Wróblowicami, oferujący wspaniałe widoki wzdłuż brzegu Dunajca. Równie popularna jest trasa z Woli Rzędzińskiej do Jodłówki – Wałek, przechodząca przez Skrzyszów, Ładną i Pogórską Wolę, gdzie rowerzyści mogą podziwiać naturalne piękno regionu.

W gminie Tarnów rowerzyści mogą również wyruszyć na wędrówkę szlakiem św. Jakuba, rozpoczynając przy drewnianym kościele św. Marcina Biskupa w Zawadzie. Trasa ta, pełna przepięknych wzniesień, lasów i historycznych pamiątek, zachwyca nie tylko krajobrazami, ale i duchowym wymiarem podróży.

Jazda na rowerze w gminie Tarnów cieszy się uznaniem nie tylko wśród amatorów, ale również wśród zawodników i laureatów mistrzostw Polski. Mieszkańcy i przyjezdni doceniają zróżnicowany teren, który pozwala na dostosowanie trasy do indywidualnych preferencji wysiłku fizycznego.

Czytany 125 razy
Odsłon artykułów:
17474107

Odwiedza nas 143 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…