piątek, 05 kwiecień 2024 10:03

Otwarcie zmodernizowanego mostu w Czermnej łączy województwa

Napisał

Zakończyła się przebudowa mostu na potoku Czermianka, kluczowego dla komunikacji między województwami podkarpackim i małopolskim. Inwestycja ta, to znaczący krok ku lepszej dostępności i bezpieczeństwu podróży dla mieszkańców.

Jak informuje Starostwo Powiatu Tarnowskiego, w Czermnej (gmina Szerzyny) miało miejsce uroczyste otwarcie gruntownie zmodernizowanego mostu na potoku Czermianka, mającego istotne znaczenie dla lokalnej społeczności i komunikacji regionalnej. Udział w ceremonii wzięli posłowie, samorządowcy i przedstawiciele zarządów dróg, co podkreśla wagę tej inwestycji.

Samorządy powiatu tarnowskiego i jasielskiego i gminne (Szerzyn i Skołyszyna) z obu województw wspólnie sfinansowały projekt, łącząc środki na kwotę ponad 209 tysięcy złotych z każdego powiatu i ponad 89 tysięcy złotych z gmin, przy wsparciu 1,5 miliona złotych z rezerwy celowej budżetu państwa. Ta współpraca finansowa podkreśla zobowiązanie do poprawy infrastruktury i dostępności dla mieszkańców.

Nowy most stanowi nie tylko fizyczne połączenie między regionami, ale także symbol współpracy i dialogu między samorządami, zmniejszając wykluczenie transportowe i zwiększając spójność terytorialną. Jak zauważył wicestarosta tarnowski Jacek Hudyma, inwestycja ta zapewnia bezpieczne, szybsze i komfortowe podróże, przyczyniając się do ożywienia gospodarczego i poprawy bezpieczeństwa w regionie.

Zaangażowanie w projekt zostało pozytywnie ocenione przez uczestników uroczystości, w tym posłankę Annę Pieczarkę, która podkreśliła wsparcie rządu dla lokalnych samorządów oraz znaczenie mostu dla mieszkańców pracujących w powiecie jasielskim i Jaśle. Przebudowa mostu, realizowana przez lokalne przedsiębiorstwo, jest przykładem skutecznie wykorzystanych programów wspierających rozwój lokalny.

Fot.: ilustracja poglądowa

Czytany 212 razy
Odsłon artykułów:
17474193

Odwiedza nas 341 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…