piątek, 05 kwiecień 2024 10:20

Gmina Tarnów zyskuje na stabilności finansowej

Napisał

Najnowsze dane finansowe gminy Tarnów pokazują wzrost dochodów i inwestycji przy spadającym zadłużeniu, świadcząc o efektywnej polityce finansowej.

Według informacji Urzędu Gminy Tarnów, w gminie Tarnów, dzięki planowanej polityce finansowej, dochody bieżące i majątkowe gminy rosną, a zadłużenie maleje, co pozytywnie wpływa na rozwój inwestycji i zamożność mieszkańców.

Wzrost dochodów z podatków, w tym PIT z 25 mln zł do prawie 36 mln zł i CIT z 873 tys. zł do 2,8 mln zł, wskazuje na dobrą kondycję finansową gminy i atrakcyjność dla nowych mieszkańców oraz inwestorów. Dochody z subwencji ogólnej wzrosły z 22,4 mln zł do 45,3 mln zł, a majątek gminy osiągnął wartość 230 mln zł.

Pomimo kryzysów gospodarczych, gmina Tarnów nie odczuła ich negatywnych skutków, co odzwierciedla się w terminowych płatnościach podatkowych przez przedsiębiorstwa.

Inwestycje na terenie gminy, finansowane głównie ze środków zewnętrznych, przekroczyły 130 mln zł, obejmując remonty dróg, budowę chodników i obiektów użyteczności publicznej, co potwierdza rosnącą atrakcyjność Tarnowa.

Czytany 70 razy
Odsłon artykułów:
17474188

Odwiedza nas 293 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…