sobota, 06 kwiecień 2024 08:44

Młodzi strażacy wykazali się wiedzą - wyniki powiatowego turnieju w Tarnowie

Napisał

Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" w Tarnowie rozstrzygnięte. Zawody zgromadziły młodzież w trzech grupach wiekowych, ukazując ich wiedzę i zaangażowanie w tematykę pożarniczą.

5 kwietnia 2024 r. w siedzibie Komendy Miejskiej PSP w Tarnowie odbyły się emocjonujące eliminacje powiatowe turnieju pożarniczego, cieszącego się dużym zainteresowaniem młodzieży. W konkursie, współorganizowanym przez komendę, młodzi pasjonaci bezpieczeństwa zmierzyli się z pytaniami testowymi, demonstrując imponującą wiedzę.

Jak informuje Komenda Miejska PSP w Tarnowie, w kategorii dla uczniów klas I-IV, najlepszymi okazali się Mateusz Piekielniak ze Szkoły Podstawowej w Nowych Żukowicach, Filip Zgłobiś ze Szkoły Podstawowej w Lubczy oraz Seweryn Łabno ze Szkoły Podstawowej w Karwodrzy. W grupie wiekowej klas V-VIII zwyciężyli Hubert Filipak ze Szkoły Podstawowej w Szerzynach, Jakub Mierzwa ze Szkoły Podstawowej w Gromniku oraz Joanna Dusza ze Szkoły Podstawowej w Siedliskach. Wśród uczniów szkół ponadpodstawowych najlepsi byli Julia Czech ze Szkoły Podstawowej w Zakliczynie, Jakub Firlej z II LO w Tarnowie oraz Szymon Hnatów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gromniku.

Dyplomy i nagrody, ufundowane przez Komendę Miejską PSP, Starostwo Powiatowe oraz Oddział Powiatowy ZOSP RP, wręczali st. bryg. Krzysztof Gładysz, kpt. Mateusz Skowron, dh Łukasz Giemza i dh Ewelina Stefańska, podkreślając znaczenie edukacji pożarniczej wśród młodzieży.

Czytany 247 razy
Odsłon artykułów:
17474124

Odwiedza nas 84 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…