wtorek, 09 kwiecień 2024 05:07

Dotacje dla OSP z Gminy Tarnów wzmacniają lokalne bezpieczeństwo

Napisał

Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Tarnów otrzymały blisko 60 tys. zł od Powiatu Tarnowskiego, co przyczyni się do poprawy ich wyposażenia i funkcjonowania.

W Gminie Tarnów dziewięć jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych skorzystało z finansowego wsparcia Powiatu Tarnowskiego, które otrzymały podczas uroczystości w Kąśnej Dolnej. Łączna kwota dotacji, blisko 60 tys. zł, zostanie przeznaczona na zakup nowego wyposażenia, zwiększając skuteczność i bezpieczeństwo działania strażaków. Wójt Gminy Tarnów, Grzegorz Kozioł, podkreślił znaczenie tych środków dla poprawy jakości pracy ochotników.

Wśród beneficjentów jest OSP w Koszycach Wielkich, która planuje wykorzystać otrzymane środki na wkład do zakupu nowego samochodu pożarniczego. Inicjatywa ta, jak podkreślają przedstawiciele Powiatu Tarnowskiego, jest odpowiedzią na rosnące potrzeby jednostek w zakresie wyposażenia i szkoleń.

Finansowanie to jest częścią większego programu wsparcia, dzięki któremu wszystkie jednostki OSP w powiecie tarnowskim, które złożyły wnioski dotacyjne, otrzymują niezbędne środki na realizację swoich celów. Łącznie pomoc finansową otrzymało 117 jednostek, co świadczy o zaangażowaniu samorządu powiatowego i gminnego w rozwój i bezpieczeństwo lokalnych społeczności.

Czytany 130 razy
Odsłon artykułów:
17464011

Odwiedza nas 505 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…