wtorek, 09 kwiecień 2024 05:45

Prawo i Sprawiedliwość przewodzi w Sejmiku Małopolskim – Wyniki wyborów

Napisał

W ostatnich wyborach do Sejmiku Województwa Małopolskiego, Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość zdobył większość głosów, zapewniając sobie dominującą pozycję. Oto szczegółowa analiza rozkładu mandatów i głosów.

W najnowszej edycji wyborów do Sejmiku Województwa Małopolskiego, Prawo i Sprawiedliwość (PiS) zachowało swoją pozycję lidera, uzyskując 43,90% głosów, co przekłada się na 21 mandatów i ponad połowę miejsc w sejmiku. Koalicja Obywatelska zebrała 25,94% głosów, co dało jej 12 mandatów, a Trzecia Droga PSL-PL2050 Szymona Hołowni zdobyła 12,39% głosów i 6 mandatów.

Wśród kandydatów, z subregionu tarnowskiego, którzy odnieśli sukces w poszczególnych listach, znaleźli się: Ryszard Pagacz z Tarnowa, Józef Gawron z Górki Stogniowskiej, Marta Malec-Lech z Biadolin Radłowskich, Piotr Dziurdzia z Bochni oraz Wojciech Skruch z Tuchowa reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość. Z kolei, Koalicja Obywatelska może pochwalić się mandatem dla Krzysztofa Nowaka z Tarnowa. Z listy Trzecia Droga PSL-PL2050 Szymona Hołowni mandat uzyskał Stanisław Sorys z Pleśnej.

Te wyniki wskazują na utrzymanie silnej pozycji Prawa i Sprawiedliwości w Małopolsce, jednocześnie odzwierciedlając zróżnicowanie preferencji wyborczych mieszkańców regionu. 

Czytany 625 razy
Odsłon artykułów:
17464052

Odwiedza nas 508 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…