wtorek, 16 kwiecień 2024 18:00

Uczniowie z Pilzna i Łęk Górnych wśród laureatów powiatowego etapu OTWP

Napisał

W Zespole Szkół Zawodowych nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy odbył się powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, gdzie młodzi adepci bezpieczeństwa pożarniczego rywalizowali o awans do etapu wojewódzkiego.

W dniu 15 kwietnia 2024 roku, uczniowie z różnych szkół powiatu dębickiego stawili czoła wyzwaniu w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Wśród nich szczególnie wyróżnili się reprezentanci z Pilzna i Łęk Górnych.

W kategorii szkół ponadpodstawowych Mateusz Śliwiński z RBS Pilzna zdobył drugie miejsce, a w kategorii szkół podstawowych klasy V-VIII, Tymoteusz Kozioł ze Szkoły Podstawowej w Łękach Górnych zajął pierwsze miejsce i tym samym awansował do kolejnego etapu turnieju.

Turniej organizowany przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP ma na celu promowanie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej wśród dzieci i młodzieży. Uczestnicy rywalizowali w trzech grupach wiekowych, odpowiadając na pytania dotyczące przepisów przeciwpożarowych, techniki pożarniczej i historii ruchu strażackiego.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali gratulacje od przedstawicieli Powiatu Dębickiego, w tym starosty Piotra Chęćka i wicestarosty Adama Pieniążka, którzy ufundowali nagrody dla laureatów.

Czytany 113 razy
Odsłon artykułów:
17464051

Odwiedza nas 500 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…