wtorek, 16 kwiecień 2024 21:22

Zatrzymanie podejrzanego o pedofilię w Tarnowie przez Fundację ECPU Polska

Napisał

Dzięki czujności pracowników Fundacji ECPU Polska, w Tarnowie zatrzymano mężczyznę podejrzanego o próbę spotkania z 12-letnią dziewczynką.

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Tarnowie, w piątek, 12 kwietnia 2024 roku, działania Fundacji ECPU Polska, specjalizującej się w walce z pedofilią, doprowadziły do zatrzymania 39-letniego mężczyzny z pobliskiej miejscowości z Podkarpacia. Podejrzany próbował umówić się na spotkanie z osobą, którą uważał za 12-latkę, w rejonie galerii handlowej Gemini Park w Tarnowie. Fundacja, monitorująca jego działania od końca marca, zorganizowała kontrolowane spotkanie, podczas którego podejrzany został ujęty i przekazany policji.

Po zatrzymaniu, mężczyzna, będący w stanie nietrzeźwości, został przewieziony do izby zatrzymań. Następnego dnia, po przedstawieniu dowodów, tarnowska prokuratura postawiła mu zarzuty z artykułów 200 i 200a kodeksu karnego, dotyczące nawiązywania kontaktów seksualnych z małoletnimi. Prokurator nałożył na podejrzanego dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Czytany 419 razy
Odsłon artykułów:
17464052

Odwiedza nas 514 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…