piątek, 19 kwiecień 2024 22:19

Sukcesy uczniów w Powiatowych Eliminacjach Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego w Zakliczynie

Napisał

Uczniowie z powiatu tarnowskiego wykazali się znakomitymi umiejętnościami podczas powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, które odbyły się w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Zakliczynie.

Jak informuje tarnowska policja, w dniu 16 kwietnia 2024 roku Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Józefa Piłsudskiego w Zakliczynie gościł uczniów z sześciu szkół z powiatu tarnowskiego w ramach powiatowych eliminacji do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Uczestnicy zmierzyli się w różnorodnych konkurencjach, takich jak testy z przepisów ruchu drogowego, jazda sprawnościowa motorowerem i samochodem, a także udzielanie pierwszej pomocy.

Zwycięzcą turnieju została drużyna gospodarzy z Zakliczyna, która zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 11 maja 2024 r. w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnowie. Kolejne miejsca zdobyli: drużyna z Tuchowa z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego i Gromnika. Najlepszym zawodnikiem uznano Karola Brożka z Zespołu Szkół Technicznych w Tarnowie.

Turniej był nie tylko okazją do rywalizacji, ale również promował bezpieczeństwo drogowe. Uczestnicy i ich opiekunowie otrzymali puchary, statuetki i podziękowania za przygotowanie i współpracę. Nad przebiegiem zawodów czuwała policja, ratownicy medyczni Maltańskiej Służby Medycznej oraz pracownicy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Czytany 92 razy
Odsłon artykułów:
17474196

Odwiedza nas 207 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…