sobota, 20 kwiecień 2024 01:24

Modernizacja oświetlenia w hali sportowej w Skrzyszowie przynosi oszczędności

Napisał

Hala sportowa w Skrzyszowie przeszła modernizację oświetlenia, zastępując przestarzałe lampy sodowe nowoczesnymi lampami LED, co znacząco poprawia jakość światła i obniża koszty energetyczne.

Po 25 latach eksploatacji hala sportowa w Skrzyszowie doczekała się wymiany oświetlenia. Stare, energochłonne lampy sodowe o mocy 450 W, emitujące żółtawe światło, zostały zastąpione przez 40 nowoczesnych lamp LED o mocy 150 W każda. Nowe oświetlenie emituje światło o naturalnej, białej barwie, zbliżonej do światła dziennego, co znacząco poprawia komfort użytkowania obiektu.

Modernizacja w Gminie Skrzyszów przynosi także znaczące oszczędności energetyczne. Dzięki zastosowaniu technologii LED, zużycie energii w hali zostało zredukowane trzykrotnie. Co więcej, nowe lampy pozwalają na bardziej elastyczne zarządzanie ilością włączonych punktów świetlnych, co dodatkowo przyczynia się do mniejszego zużycia energii.

Koszt wymiany oświetlenia wyniósł ponad 30 000 zł, jednak dzięki oszczędnościom energetycznym inwestycja ta szybko się zwróci.

Czytany 104 razy
Odsłon artykułów:
17474122

Odwiedza nas 253 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…