poniedziałek, 11 styczeń 2016 01:00

Jakub pokazał Tarnów

Napisał

Jakub Nowak z Ryglic zdobył 3 miejsce w konkursie fotograficznym hotelu Tarnovia pt. "Tarnów. Pokaż swoje miasto turystom."

W niedzielę 10 stycznia podczas uroczystej gali w świętującym 40- lecie tarnowskim hotelu Tarnovia zostały wręczono nagrody dla zwycięzców konkursu. Wśród najlepszych fotografii znalazła się praca Jakuba Nowaka z Ryglic. 


Zwycięska fotografia Tarnowa Jakuba Nowaka

Jakub Nowak fascynuje się nie tylko fotografią, ale także lokalną historią, przyrodą, zabytkami. Znany jest m.in. jako przewodnik dla turystów, którzy odwiedzają Ryglice i miejscowości okolicy.

O tym, jak znalazł się w gronie laureatów tarnowskiego konkursu fotograficznego opowiada sam autor wyjątkowego zdjęcia Tarnowa:

"Do 15 grudnia 2015 r. nadsyłano prace konkursowe. Szczęśliwie znalazło się i kilka moich fotografii z Tarnowa. Co ciekawe nie robiłem ich w celach konkursowych, a podczas zwykłych spacerów. Po prostu chodziłem sobie po Tarnowie. Mimo to postanowiłem wybrać kilka miejsc i uwiecznić je na nietypowych, nigdy nie robionych wcześniej ujęciach. Kierowało mną jakieś dziwne przeczucie, że trzeba mieć wśród zdjęć miejsca ze swojego miasta powiatowego. A nóż mogą się do czegoś przydać... Po kilku tygodniach od udostępnienia fotografii na blogu dowiedziałem się od znajomej, że jest organizowany konkurs hotelu "Tarnovia" z okazji 40-lecia istnienia. Wysłałem więc. No i jakież było ogromne zaskoczenie, iż fotografie znalazły się w gronie laureatów konkursu z pośród setek innych zdjęć".

Fotografie oceniało jury w składzie: Maria Zawada-Bilik – Dyrektor Wydziału Marki UMT, Joanna Dobroś – Vice Prezes Hotel Tarnovia S.A., Paweł Topolski – fotograf oraz Marcin Pałach – Dyrektor Tarnowskiego Centrum Informacji. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Katarzyna Kokosza, Jakub Nowak, Adam Zięba.

Czytany 1963 razy
Odsłon artykułów:
17457616

Odwiedza nas 716 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…