poniedziałek, 13 czerwiec 2016 20:35

V Międzypokoleniowy Piknik Czerwcowy - Poprawiny

Napisał

W sobotnie popołudnie 11 czerwca br. przy Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie odbył się wielki V Międzypokoleniowy Piknik Czerwcowy.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Prowincję Tarnowską Zgromadzenia Sióstr Św. Józefa, DPJ w Tuchowie i Fundację Dzieło Miłosierdzia Im. Św. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego, a współfinansowany przez PFRON w Tarnowie i GKRPA w Tuchowie.

W ubiegłym roku Piknik Zatytułowany był „Nasze wesele", konsekwentnie w tym roku - „Poprawiny", a Młodą Parą na obu imprezach byli wolontariusze Sylwia i Wiktor z Gimnazjum w Pleśnej.

Dla uczestników Pikniku, którzy chcieli finansowo wesprzeć Fundację, w której działa także Para Młoda na placu urządzonym przez s. Hannę CSSJ przygotowano stoiska z różnorodnymi przedmiotami wykonanymi przez pracowników i mieszkańców DPJ w Tuchowie m. in. metodą decoupage i povertexu; cieszącą się ogromnym powodzeniem „wędką szczęścia", stoisko z okolicznościowymi kartkami oraz krówkami w opakowaniach z logo Fundacji. Dla tych, którzy dobrą zabawę utożsamiają z wyższym poziomem adrenaliny i aktywnością hormonu szczęścia zorganizowano zabawę z pączkiem i aukcję 9 różnorodnych przedmiotów.Z racji małego jubileuszu, jakim był V Międzypokoleniowy Piknik Czerwcowy wolontariusze i ich opiekunowie podziękowali Marii Bilskiej CSSJ (s. Miriam) – dyrektor DPJ w Tuchowie, która jest inicjatorem i głównym organizatorem Pikników oraz założycielem działającej przy DPJ Fundacji. Do słów podziękowania dołączono koszulkę z nadrukiem „V na 5" co oznacza „pięć Pikników na 5-tkę".

Zarząd Fundacji przyznał i wręczył 11 dyplomów uznania ludziom dobrej woli za kilkuletnie bezinteresowne zaangażowanie w działalność Fundacji.

Gromkimi brawami nagrodzone zostały występy artystyczne dzieci z przedszkola prowadzonego przez Siostry Józefitki, scholi oraz taniec nowoczesny. Salwy śmiechu towarzyszyły skeczom, w których wystąpił chłop pańszczyźniany i 8-osobowa „grupa teatralna" powołana przez prowadzących spontanicznie z rozbawionej widowni!

Tekst: Zdzisława Krzemińska
Fotorelacja: Krzysztof Jasiński

Czytany 2460 razy
Odsłon artykułów:
17458231

Odwiedza nas 1028 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…