piątek, 17 styczeń 2020 11:22

Oszustwa w Tuchowie i okolicy

Napisał

We wtorek wnuczkowi oszuści „uderzyli” w Tuchów i okoliczne miejscowości. Tylko w ciągu kilku godzin policjanci odebrali 19 telefonów od zaniepokojonych seniorów z informacją o próbie oszustwa na kwoty od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych. Tym razem oszuści obeszli się smakiem.

Wtorek był dniem skomasowanego „ataku” telefonicznego na mieszkańców gminy Tuchów. W ciągu zaledwie kilku godzin policjanci odebrali kilkanaście telefonów od seniorów, którzy informowali o próbie oszustwa. Najmłodsza osoba do której dodzwonili się oszuście to 43-letnia kobieta, najstarszy to 80-letni mężczyzna. Rozmówcy stosowali różne fortele wobec potencjalnych swoich „ofiar” próbując wyłudzić od 10 do 200 tysięcy złotych.

W tej trudnej sytuacji najlepiej wypadła mieszkanka Tuchowa. Odebrała telefon, a w słuchawce głos…, który wprowadził na początku kobietę w niemałą konsternację. Rozmówca po drugie stronie roztaczał czarne wizje karambolu, w który rzekomo miała brać udział jej córka… Po krótkiej chwili namysłu kobieta odpowiada, ale moja córka siedzi obok mnie i w słuchawce nagle sygnał pi…. przerwanego połączenia.

Wszelkiego rodzaju działania prowadzone przez tarnowskich policjantów przynoszą pozytywne efekty. I tym razem pomimo kilkunastu telefonów żadna z osób nie dała się oszukać.

Mimo wszystko uważajmy – przestępcy nie śpią.

Info: KMP w Tarnowie

Czytany 1683 razy
Odsłon artykułów:
17458351

Odwiedza nas 811 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…