sobota, 18 styczeń 2020 10:28

Promocja i turystyka w gminie Ryglice

Napisał

W ostatnim czasie uruchomiona została nowa strona internetowa, wydano broszury informacyjne oraz podjęto inne działania promujące gminę i przyciągające turystów.

W gminie Ryglice utworzono nową stronę: turystyka.ryglice.pl, która  jest połączona z przebudową stroną internetową gminy Ryglice, poprzez zakładkę: Turystyka, gdzie umieszczono bardzo obszerną informację turystyczną dotyczącą gminy Ryglice. Powstał także odpowiedni profil facebookowy: Turystyka w Gminie Ryglice.

W minionym roku powstał także cykl ulotek informacyjnych, które dystrybuowane są poza terenem gminy na zewnętrznych wydarzeniach kulturalnych i kulinarnych:

- "Gmina Ryglice" zawierającą opis szlaków i atrakcji turystycznych, zabytków, kultury i cyklicznych wydarzeń organizowanych na terenie gminy

- "Gmina z dobrą tradycją i kuchnią", w której znajdziemy ofertę kulinarną kół gospodyń działających na terenie gminy oraz prezentację oferty kulturalnej gminy (wskazanie cyklicznych wydarzeń kulturalnych, twórców ludowych i producentów lokalnych wyrobów)

- "Agroturystyka gminy Ryglice"  prezentująca obiekty noclegowe działające na terenie całej gminy.

Oprócz tego dostępne są inne publikacje jak np.: "Przyroda w gminie Ryglice", "Zabytki w gminie Ryglice" oraz "Gmina Ryglice wczoraj i dziś". 

Gmina w ostatnim czasie ma nowo wyznaczone trasy dla miłośników nordic walking: w Lubczy i Woli Lubeckiej oraz w Ryglicach, które uzupełniają istniejącą bazę szlaków rowerowych, pieszych i konnych.

Ważne są również wydarzenia jak np. ogólnopolski konkurs Sercem Gotowane podczas wydarzenia Święty Walenty - Tradycje Lubeckie (14-15 lutego), I Ogólnopolski Zjazd Kominiarzy w Ryglicach, Dożynki Powiatu Tarnowskiego w Ryglicach, być może także Wojewódzki Zjazd Sołtysów.

Rok 2020 rozpoczęliśmy od intensywnej i wielowymiarowej promocji gminy Ryglice. Nasze działania ukierunkowaliśmy na rozwój i promocję turystyki, a tym samym przyciągnięcie na teren gminy gości z całej Polski. Ubiegły rok poświęciliśmy na realizację i budowę licznych kanałów informacyjnych, które z dniem 1 stycznia pozwoliły nam na zintensyfikowanie dotychczasowej kampanii promocyjnej. Uważam, że naszej gminie brakowało skutecznych narzędzi promocji, które umożliwiłyby dotarcie do osób poszukujących wielopokoleniowego odpoczynku w pobliżu Tarnowa - mówi burmistrz Ryglic Paweł Augustyn.

"Spore zainteresowanie wypoczynkiem na terenie naszej gminy odnotowaliśmy po ubiegłorocznym, ogólnopolskim konkursie kulinarnym SERCEM GOTOWANE w Lubczy. To wyznacznik dla naszych planów na ten rok. Mam nadzieję, że wszystkie te działania pozwolą nam na efektywną promocję naszej pięknej i wartej zobaczenia gminy. Nie spoczywamy jednak na laurach i dalej szukamy nowych ścieżek rozwoju. Jeśli mają Państwo sugestie, propozycje, pomysły na rozwój i skuteczną promocję turystyki gminy poza jej granicami, zapraszamy do kontaktu. Każda konstruktywna uwaga jest cenna" - dodaje.

Info: UM w Ryglicach

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu! Mamy nadzieję, że dostarczył Ci wartościowych informacji. Zapraszamy do lektury innych naszych publikacji.

Czytany 1445 razy
Odsłon artykułów:
17602042

Odwiedza nas 202 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…