Pożar w tarnowskim bloku

Pożar jednego składzika usytuowanego pomiędzy parterem, a pierwszym pietrem 10-piętrowego bloku przy ul. Spadzistej w Tarnowie powodem ewakuacji kilku rodzin i mobilizacji służb ratunkowych Tarnowa.

Po godzinie 19 wystraszony mieszkaniec bloku przy ul. Spadzistej w Tarnowie poinformował służby ratunkowe o pożarze bloku wielokondygnacyjnego. Wydobywający się gęsty dym ze składzika, pomiędzy parterem, a pierwszym piętrem skutecznie uniemożliwiał wyjście mieszkańcom z budynku na zewnątrz. Na miejsce skierowano służby straży pożarnej, policji, a także pogotowia ratunkowego, gazowego, elektrycznego oraz obsługi windy. Strażacy po zabezpieczeniu budynku przez służby elektryczne i gazowe rozpoczęli gaszenie pomieszczenia. W tym samym czasie ze względu na duże zadymienie z budynku była konieczność ewakuacji w sumie 22 osób, w tym 3 dzieci. Tuż po godzinie 21 na miejsce pożaru mogli wejść policyjni śledczy, aby ocenić skutki oraz poznać przyczynę pożaru. Podczas działań ratowniczych, pomocy medycznej wymagał 71-letni mieszkaniec bloku, jednak nie było konieczności jego hospitalizacji. Po oddymieniu mieszkańcy mogli wrócić do swoich mieszkań.

Biegły z zakresu pożarnictwa, wstępnie określił przyczynę pożaru jako podpalenie. Teraz policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia osoby odpowiedzialnej za zniszczenie mienia oraz narażenie mieszkańców na niebezpieczeństwo.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji Tarnów-Centrum.

Info: Komenda Miejska Policji w Tarnowie

Odsłon artykułów:
17273290

Odwiedza nas 100 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…