sobota, 27 maj 2023 13:09

Droga pokoju wiedzie przez Pilzno

Napisał

Bellissimo! - Laura Morelli była zachwycona naszym Pilznem. 62-letnia wczoraj dotarła na rowerze do Zwiernika, gdzie została przyjęta przez Agnieszkę Gruszkę wraz z rodziną z niesamowitą serdecznością i gościnnością.

Włoszka mogła poczuć się jak u siebie w domu. Burmistrz Pilzna Ewa Gołębiowska oraz radny i sołtys Zwiernika Marcin Potempa przekazali Laurze upominek w postaci obrazu naszej lokalnej artystki Anny Ochotnickiej z pilźnieńskim motywem.

Był też na krótkie zwiedzanie Pilzna i spotkanie ze Switłaną, która w wyniku wojny przeprowadziły się do Pilzna z Ukrainy. Panie wkrótce spotkają się ponownie, tym razem we Lwowie, dokąd wiedzie droga do pokoju Laury. Miłym akcentem była także wizyta u ojca dr. Piotra Spillera. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia zaprosił wszystkich na herbatę, pyszne ciasto i miłą rozmowę.

Włoszka wyruszyła w trasę z Mediolanu do Ukrainy, aby nieść przesłanie pokoju. W międzyczasie poznała wielu ludzi, którzy ją wspierają i kibicują.

- Jestem zaszczycona, że Pilzno znalazło się na trasie drogi do pokoju. Laura jest wspaniałą, otwartą osobą. Mam nadzieję, że jeszcze nas odwiedzi. Dziękuję również pani Agnieszce oraz całej rodzinie za prawdziwą, polską gościnność - mówi burmistrz Ewa Gołębiowska.

Inf.: Urząd Miejski w Pilźnie

Czytany 253 razy
Odsłon artykułów:
17272865

Odwiedza nas 188 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…